Danes celodnevna stavka novinarjev RTV SLO

Uredništvo

Novinarji Radiotelevizije Slovenija naj bi z današnjo celodnevno opozorilno stavko želeli doseči napredek pri pogajanjih o stavkovnih razmerah. Predsednica generalnega vodstva stavkovnega odbora Helena Milinković pravi, da je zaostrovanje stavkovne aktivnosti nujno, saj da "vodstvo RTV SLO še naprej in odločneje siromaši in uničuje informativni program javne televizije, pritiska na kritične zaposlene in tako ogroža pravico javnosti do obveščenosti."

24-urna stavka bo vključevala tudi novinarsko konferenco, zbor delavcev in shod na Trgu republike. Večina uredništev ne bo delala, minimum delovnega procesa pa naj bi bil kljub temu zagotovljen.

Predsednica generalnega vodstva stavkovnega odbora in Koordinacije novinarskih sindikatov RTVS Helena Milinković je na novinarski konferenci ob stavki dejala, da je vodstvo RTVS do zdaj proti dvema zaposlenima poskušalo sprožiti disciplinska postopka, ker sta na spletu javno izražala svoje mnenje. "A so se umaknili, ker za take postopke ni nobene podlage," je povedala. Po njenih besedah je vodstvo RTVS prevzelo stavko in cenzurira stavkovni program. "Delodajalec je v celoti prevzel oddaje informativnega programa, vključno z vsebinami, ki smo jih stavkajoči dolžni posredovati javnosti, ne glede na to, ali stavkamo ali ne. Ena izmed teh novic je bila tudi obveščanje javnosti o poteku stavke in o razlogih za njeno zaostrovanje."

Obregnila se je tudi ob uredništvo MMC, češ, da je, odkar je vodenje prevzel Igor Pirkovič, po njenih besedah deluje v samoorganizaciji novinarjev in dnevnih urednikov, obiskanost portala pa je močno upadla.

Vodstvo RTV SLO obžaluje, da je prišlo do stavke in zavrnitve predloga generalnega direktorja Andreja Graha Whatmougha za vključitev mediatorja v postopek pogajanj.

Preberite še intervju z generalnim direktorjem RTV Slovenija Andrejem Grahom Whatmoughom: Studio City bi vrnili, a ga nihče noče voditi
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki