Danes celodnevna stavka novinarjev RTV SLO
Novinarji Radiotelevizije Slovenija naj bi z današnjo celodnevno opozorilno stavko želeli doseči napredek pri pogajanjih o stavkovnih razmerah. Predsednica generalnega vodstva stavkovnega odbora Helena Milinković pravi, da je zaostrovanje stavkovne aktivnosti nujno, saj da "vodstvo RTV SLO še naprej in odločneje siromaši in uničuje informativni program javne televizije, pritiska na kritične zaposlene in tako ogroža pravico javnosti do obveščenosti."
24-urna stavka bo vključevala tudi novinarsko konferenco, zbor delavcev in shod na Trgu republike. Večina uredništev ne bo delala, minimum delovnega procesa pa naj bi bil kljub temu zagotovljen.
Predsednica generalnega vodstva stavkovnega odbora in Koordinacije novinarskih sindikatov RTVS Helena Milinković je na novinarski konferenci ob stavki dejala, da je vodstvo RTVS do zdaj proti dvema zaposlenima poskušalo sprožiti disciplinska postopka, ker sta na spletu javno izražala svoje mnenje. "A so se umaknili, ker za take postopke ni nobene podlage," je povedala. Po njenih besedah je vodstvo RTVS prevzelo stavko in cenzurira stavkovni program. "Delodajalec je v celoti prevzel oddaje informativnega programa, vključno z vsebinami, ki smo jih stavkajoči dolžni posredovati javnosti, ne glede na to, ali stavkamo ali ne. Ena izmed teh novic je bila tudi obveščanje javnosti o poteku stavke in o razlogih za njeno zaostrovanje."
Obregnila se je tudi ob uredništvo MMC, češ, da je, odkar je vodenje prevzel Igor Pirkovič, po njenih besedah deluje v samoorganizaciji novinarjev in dnevnih urednikov, obiskanost portala pa je močno upadla.
Vodstvo RTV SLO obžaluje, da je prišlo do stavke in zavrnitve predloga generalnega direktorja Andreja Graha Whatmougha za vključitev mediatorja v postopek pogajanj.
24-urna stavka bo vključevala tudi novinarsko konferenco, zbor delavcev in shod na Trgu republike. Večina uredništev ne bo delala, minimum delovnega procesa pa naj bi bil kljub temu zagotovljen.
Predsednica generalnega vodstva stavkovnega odbora in Koordinacije novinarskih sindikatov RTVS Helena Milinković je na novinarski konferenci ob stavki dejala, da je vodstvo RTVS do zdaj proti dvema zaposlenima poskušalo sprožiti disciplinska postopka, ker sta na spletu javno izražala svoje mnenje. "A so se umaknili, ker za take postopke ni nobene podlage," je povedala. Po njenih besedah je vodstvo RTVS prevzelo stavko in cenzurira stavkovni program. "Delodajalec je v celoti prevzel oddaje informativnega programa, vključno z vsebinami, ki smo jih stavkajoči dolžni posredovati javnosti, ne glede na to, ali stavkamo ali ne. Ena izmed teh novic je bila tudi obveščanje javnosti o poteku stavke in o razlogih za njeno zaostrovanje."
Obregnila se je tudi ob uredništvo MMC, češ, da je, odkar je vodenje prevzel Igor Pirkovič, po njenih besedah deluje v samoorganizaciji novinarjev in dnevnih urednikov, obiskanost portala pa je močno upadla.
Vodstvo RTV SLO obžaluje, da je prišlo do stavke in zavrnitve predloga generalnega direktorja Andreja Graha Whatmougha za vključitev mediatorja v postopek pogajanj.
Preberite še intervju z generalnim direktorjem RTV Slovenija Andrejem Grahom Whatmoughom: Studio City bi vrnili, a ga nihče noče voditi
Povezani članki
Zadnje objave
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
MEFISTO
Po navadi je najboljši program RTV takrat, ko novinarji štrajkajo.
Tokrat ne morem soditi, ker TV, kot po navadi, isem gledal.
Sicer se pa sprašujem, zakaj bi bilo danes dugače.
Kaj pa vem
Ko se zbere 3500 mladih katoličanov, se RTV- ju zdi dovolj nekajsekundni prispevek, ali pa celo nimajo ekipe na razpolago. Ko pripravi aktivističen shod nekaj deset aktivistov,zaposlenih na RTV, smo prisiljeni cel dan poslušati samo o tem. Zakaj govorim smo prisiljeni, zato ker če hočem dobiti sveže informacije o vremenu, stanju na cestah in podobnem se ne morem izogniti progresivizmu enih par novinarjev na RTV. Ste slišali Milinkovič in ostali mi vas plačujemo MI - upoštevajte nas!!! Nismo pozabili, da ste dve leti med drugimi reklamirali tudi akterje sprevrženih praks iz pub-obup. Pravkar poslušam Milinkovićevo o šikaniranju. Milinkovićeva in njeni nas šikanirajo že ves dan.
helena_3
Davek (pardon prispevek) za ta mesec sem plačala.
Podpis za referendum sem oddala med prvimi.
Stavka me pa ne zanima, ker jih itak ne gledam.
Samo zgražam se nad njihovo predrznostjo. V realnem sektorju bi že zdavnaj leteli na cesto. Tu pa ne bodo, ker imajo podporo stricev iz ozadja in zagotovljeno plačo, ne glede na to, ali kaj naredijo ali nič. Preziram jih - plačujem jih pa, ker moram.
Ste že oddali podpis za referendum?
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan. Smo oddali podpise tu v LJ. Mi z negledanjem RTVSLO - proti njej - "stavkamo" že leta.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.