Charles Moore, Telegraph: Zaton zahodnega krščanstva nas dela ranljive za diktatorje in dogmatike
»Nikdar ne pozabite, da tirani vedo, kako izrabljati moč religije,« opozarja Charles Moore v svojem komentarju za The Telegraph. Hkrati ugotavlja, da smo na zahodu tradicionalne temelje nadomestili z novo religijo cenzure in »prebujenstva«.
Ruski predsednik Vladimir Putin po Moorovi oceni nenehno izrablja retoriko tradicionalnega Zahoda in evro-atlantske države obtožuje zavračanja svojih korenin – na včerajšnjem govoru ob obletnici invazije na Ukrajino je o zahodnih »neprijateljskih« državah denimo izjavil, da »(z)avračajo moralna načela in vse tradicionalne identitete: narodne, kulturne, verske in celo spolne«.
Da je Putinova retorika »hinavska«, po Mooru vsekakor drži: »'Zaščitili bomo otroke pred degradacijo in degeneracijo,' je izjavil mož, ki deportiral in naredil sirote iz tisočih novorojenčkov in najstnikov.«
Kljub temu, da meni, da sta Putinova agresija in retorika nesprejemljivi za konservativno in krščansko misel, priznava, da ima na eni točki prav – na področju etičnega ozračja Zahoda v 21. stoletju:
Nova prebujenska religija je sovražna do zahodne civilizacije, ki jo pojmuje kot rasistično, pohlepno in ujeto v 'kolonialistični' misli. Krščanski konservativci so v svojih prepričanjih vsekakor dobro pozicionirani za krmarjenje med reakcionarno Rusijo in woke narcizmom. Oba, čeprav na zelo različen način, sovražita naš zahodni način življenja.
Več preberite na tej povezavi.
2 komentarja
Realist
Sodobna Zda in Rusija imata oba istega malika: marksov manifest.
Liberalni in konservativni marksisti pač. Obojim je cilj uničenje naroda, družine in vere.
Razvajena zahodna mladež bo zahtevala diktaturo zaradi kaosa in rušenja 10 Božjih zapovedi.
Fatima 1917.
rasputin
Nekaj gnilega je na Zahodu...
Razprava o tem pa je tako boleča, da se je nihče niti ne loti. Večina se zateka v klišejska prepričanja, da je Zahod dober, vsi drugi pa zli.
Če je Zahod tako dober:
- zakaj je Amerika z zavezniki v neprestanih vojnah vsepovsod po svetu?
- zakaj je demokracija navadna farsa?
- zakaj povsod vladajo zakulisne elite?
- zakaj Zahod izvaja množično cenzuro?
- zakaj so glavni mediji instrumentalizirani v interesu zakulisnih elit?
- zakaj se pojavljajo izrojene "ideologije", kot je teorija spola, ki nima nobenega znanstvenega temelja?
- zakaj je delovanje zahodnih držav podrejeno interesom multinacionalk, energetskih vojnoindustrijskih, farmacevtskih, finančnih...?
- zakaj se ljudje počutijo vedno bolj ogroženi, eksistenčno, vrednostno, moralno?
...
Zakaj??
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.