Branko Soban, Siol: Schröderizacija korupcija ali zakaj je druga najstarejša obrt tako uspešna
˝Predsednica evropskega parlamenta Roberta Metsola je afero Katargate, ki je močno razburkala bruseljske kroge, razglasila za ‘grob napad na evropsko demokracijo’. Njena izjava je, milo rečeno, naivna in zavajujoča. Kakor da bi šele včeraj vstopila v evropsko politiko, ki je že od nekdaj globoko prestreljena s korupcijo.˝
Branko Soban spomni na več preteklih afer, ki so doletele funkcionarje EU – denimo past ˝denar za amandmaje˝ v 2011, ki jo je Sunday Times nastavil in so se vanjo ujeli trije evropski poslanci – avstrijski notranji minister Ernest Strasser, nekdanja zunanja ministra romunski Adrian Severin in slovenski Zoran Thaler.
Bakujske večmilijonske podkupnine italijanskega poslanca Luca Volonteja in mnogo drugih.
Korupcija ni v svetu sicer nič novega, saj že dolgo za drugi najstarejši poklic na svetu. Novost je pravzaprav dejstvo, da korupcija postaja izjemno močan instrument nacionalne strategije. Kar precej je držav, ki so začele korupcijo izkoriščati kot orožje na globalni ravni, piše Philip Zelikow, profesor na univerzi Virginia. To v prvi vrsti velja za Rusijo, Kitajsko, Turčijo, Savdsko Arabijo in nenazadnje tudi za Katar, ki je v letih pred svetovnim prvenstvom v nogometu začel pravo bitko za “pozitivno promocijo”. Ne le v evropskem parlamentu.
Več preberite TUKAJ.
5 komentarjev
Realist
Pri Brankotu me čudi, ker ni niti malo obsodil dejanja Eve Kaili. Kot bi želel namigniti da so vsi politiki isti. Opravičevanje korupcije? Verjetno je tudi sam simpatizer EU kulturnih marksistov. Pristranski članek.
rasputin
Kar precej je držav, ki so začele korupcijo izkoriščati kot orožje na globalni ravni, piše Philip Zelikow, profesor na univerzi Virginia. To v prvi vrsti velja za Rusijo, Kitajsko, Turčijo, Savdsko Arabijo in nenazadnje tudi za Katar,
***
Ha, ha ... Samo slona v sobi prof. Zelikow ne vidi: ZDA.
ZDA so skoz in skoz korumpirana država, ki masovno podkupuje tudi politike drugih držav.
Amerika je ustavni demokratični sistem s korupcijo izvotlila do klinične smrti in ga spremenila v realni fašizem, zlasti pod vplivom orožarskega lobija, ki vodi ameriško zunanjo politiko sebi v prid. Zato si Amerika prizadeva za svetovno hegemonijo in je v stalnih vojnah in proksi vojnah, vključno z vojno v Ukrajini.
Finančna oligarhija pa seveda to podpira, kajti ona financira oboroževanje, vojne in tudi obnovo sesutih držav...Tudi vojno v Ukrajini financira in bo financirala tudi obnovo razrušene Ukrajine, čim bo konec vojne.
Vsa politika se vrti okrog dobičkov realno vladajoče globalne elite, politiki so le njeni postreščki. Ljudstvo pa zaupa instrumentaliziranim medijem v službi korumpirane politike...
Peter Klepec
Kot bi rekli, da imajo policisti stalen konflikt s kriminalom.
rasputin
Hočeš reči, da je Amerika svetovni policaj, ki je v stalnem konfliktu s porednimi državami? Jaz bi rekel, da je bolj njena iz zakulisja vladajoča mafija tista, ki ustvarja konflikte po vsem svetu.
rasputin
Dokler bo obstajalo lobiranje, bo obstajala tudi pandemija korupcije. Lobiranje je nekakšna legalizirana korupcija. To vedo vsi politiki, a jim ne pride na misel, da bi ga prepovedali. Jasno, zakaj ne.
Politiki naj bi predstavljali ljudi, v resnici pa predstavljajo tiste, ki jim ponudijo več, naj bodo to gospodarske družbe, države, mafijske združbe...
Korupcija je rak rana demokracije, ki jo razjeda od znotraj. Navzven prazne besede za javnost, za kulisami pa cvenk v lastne žepe in seveda politika v korist tistih, ki politikom dajejo cvenka.
Ljudje z moralno integriteto v politiki nimajo kaj iskati, ker jih sistem izloči. Instrumentalizirani mediji jih napadajo po sistemu diskreditacija-likvidacija, ljudstvo pa verjame svojim korumpiranim političnim idolom in pisunom v njihovi službi...
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.