Avstrijski OMV zagotavlja 45 % letnih potreb po plinu iz neruskih virov
Avstrijska plinska družba OMV je za plinsko leto od oktobra 2022 do septembra 2023 rezervirala obsežne transportne zmogljivosti iz Norveške in Italije, da bi postala manj odvisna od Rusije, je v četrtek sporočila družba.
OMV je dejal, da bodo za prihodnje plinsko leto na voljo zmogljivosti za 40 teravatnih ur (TWh) zemeljskega plina, kar pokriva 45 % letne porabe plina.
"Imamo dva pomembna cilja: Prvič, zagotoviti moramo oskrbo s plinom za prebivalce Avstrije. Drugič, želimo postati manj odvisni od dobave ruskega plina," je v sporočilu za javnost dejal avstrijski kancler Karl Nehammer.
Rezervacija novih zmogljivosti plinovoda je velik korak k tem ciljem, je dodal Nehammer. Ministrica za energijo Leonore Gewessler je dejala, da bo to pripomoglo k diverzifikaciji oskrbe s plinom v Avstriji.
Za diverzifikacijo nakupa zemeljskega plina in za preusmeritev obratov v alternativne dejavnosti z uporabo drugih virov energije bodo v letih od 2022 do 2025 vsako leto na voljo sredstva v višini 100 milijonov EUR.
Rezervacija je bila opravljena na dveh predajnih mestih, v Oberkapplu in Arnoldsteinu. V Avstrijo se lahko med drugim prevaža utekočinjeni plin iz italijanskih terminalov in zemeljski plin iz Norveške.
Napredek je bil dosežen tudi pri skladiščenju plina: Skladišča plina družbe OMV so skoraj 80-odstotno napolnjena, skupna možna količina skladiščenja pa znaša 25 TWh.
OMV je dejal, da bodo za prihodnje plinsko leto na voljo zmogljivosti za 40 teravatnih ur (TWh) zemeljskega plina, kar pokriva 45 % letne porabe plina.
"Imamo dva pomembna cilja: Prvič, zagotoviti moramo oskrbo s plinom za prebivalce Avstrije. Drugič, želimo postati manj odvisni od dobave ruskega plina," je v sporočilu za javnost dejal avstrijski kancler Karl Nehammer.
Rezervacija novih zmogljivosti plinovoda je velik korak k tem ciljem, je dodal Nehammer. Ministrica za energijo Leonore Gewessler je dejala, da bo to pripomoglo k diverzifikaciji oskrbe s plinom v Avstriji.
Za diverzifikacijo nakupa zemeljskega plina in za preusmeritev obratov v alternativne dejavnosti z uporabo drugih virov energije bodo v letih od 2022 do 2025 vsako leto na voljo sredstva v višini 100 milijonov EUR.
Rezervacija je bila opravljena na dveh predajnih mestih, v Oberkapplu in Arnoldsteinu. V Avstrijo se lahko med drugim prevaža utekočinjeni plin iz italijanskih terminalov in zemeljski plin iz Norveške.
Napredek je bil dosežen tudi pri skladiščenju plina: Skladišča plina družbe OMV so skoraj 80-odstotno napolnjena, skupna možna količina skladiščenja pa znaša 25 TWh.
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
Avstrijski OMV zagotavlja 45 % letnih potreb po plinu iz neruskih virov
***
Naslov bi se lahko glasil tudi: OMV zagotavlja 55% potreb po plinu iz Rusije. Kaj je zdaj to? Velikanski uspeh? Čigav? Američanov, ki nam obljubljajo 10x dražji utekočinjen plin?
Nekoč smo mislili, da živijo Butalci samo v naših logih. Ampak zgleda, da so se pomnožoli na vso EU i šire...
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.