Arena: (De)politizacija RTV-ja
V včerajšnji pogovorni oddaji Arena na TVS, ki jo vodi Igor Pirkovič, je bilo govora o tem, ali morebitna uveljavitev novele Zakona o RTV Slovenija v največji javni medij prinaša več ali manj politike. Soočili so se Mojca Pašek Šetinc, poslanka Gibanja Svoboda, ki predlaga novelo zakona, poslanka opozicijske SDS Alenka Jeraj, ki noveli nasprotuje, svetovalec ministrice za kulturo Lenart J. Kučič in Tom Zalaznik, predsednik Sindikata delavcev radiodifuzije Slovenije, ki na RTV Slovenija dela že skoraj 40 let.
Ta je med drugim izrazil mnenje, da dvomi, da bo po novem zakonu kaj bolje, saj smo enakega poznali že pred letom 2006 in prav zaradi njegove neuspešnosti presedlali na zdajšnji sistem.
Razgibano oddajo, ki lahko poda nekoliko jasnejši pogled na razlike med sedanjim in novim/starim zakonom o RTV, ki bi lahko trenutnega nasledil, si lahko ogledate v arhivu RTVS.
Ta je med drugim izrazil mnenje, da dvomi, da bo po novem zakonu kaj bolje, saj smo enakega poznali že pred letom 2006 in prav zaradi njegove neuspešnosti presedlali na zdajšnji sistem.
Razgibano oddajo, ki lahko poda nekoliko jasnejši pogled na razlike med sedanjim in novim/starim zakonom o RTV, ki bi lahko trenutnega nasledil, si lahko ogledate v arhivu RTVS.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Marija68
Gospa Pašek Šetinc se je obnašala, kot da ona vodi oddajo. Prav mučno jo je bilo gledati. Agresivno je sporočala svoje mnenje. Ni dovoljevala da ostali povejo svojega. Sramota. Pa predstavlja politiko, kjer so obljubljali, da bodo ravnali drugače. Če primerjamo njene izjave in izjave g. Zalaznika imamo vtis, kot da ne govorita o istem zavodu. Moje mnenje je, da je g. Zalaznik predstavil realno sliko zavoda.
Stajerska2021
Nastop Paškove v Areni je naravnost škandalozen. Očitno nakazuje na večvrednost nastopajoče, ki je arogantna, z načinom in poseganjem prav v vsakega sodelujočega, prekinjanjem in prevzemanjem celotne oddaje. Takšna je "svoboda" po levičarsko - mi lahko, vi pa ne!
ČE JE TO TISTO - SPOŠTLJIVO - GA NOČEM IN NAJ GA IMAJO!
Upam, da si je ta nastop sovraštva in arogance ogledal tudi Golob. Očitno je, da je za levičarje "spoštljivo" nekaj čisto drugega, kar pričakujejo od drugih.
Markec
Gospod Tom je v oddaji jasno povedal, kaj si misli o Paškovi. Pa gospa živi tako močno v oblakih , da ne vidi in ne sliši drugih okrog sebe. Kaj šele argumentov, ki jih razume tudi povprečno intiligenten gledalec.
Kako naj potek dialog, če pa je pogoj za napredek ta, da kimajo levim aktivistom, jih poslušajo in Bog ne daj, kakorkoli oporekajo njihovim idejam.
Sedemnajst let je bil zakon povsem ustrezen. Sedaj, ko levica ne dominira v celoti, je potrebno spremeniti zakon o RTV, da bo po ovinkih ponovno povsem v rokah levice.
Ljudje, pa dajmo že enkrat poiskat ventilček in prizemljimo teh nekaj deset napihnjencev. Slabše reklame Paškova res ne bi mogla narediti idejnim levim somišljenikom s svojim obnašanjem v oddaji. Sramota za kulturno sfero in izobraženo žensko.
Kraševka
Gledala sem to oddajo in videla NAPADALNO Mojco P. Šetinc. Zgledala je kot LAJAJOČI - napadalni pes, ki brani svojo hišo.
Mojca P. Š., ni niti malo pomislila, da je RTV tudi naša, ker je državna in jo plačujemo tudi Desni.
Ona pa tem skoraj ni pustila govoriti, ampak je kar skakala v besedo vsakomur, tako gostom, kot tudi voditelju.
Obnašala se je tako NEOLIKANO in agresivno, da je bila prav NESRAMNA.
S skakanjem v besedo, se je vedla, kot, da je ona gospodinja Nacionalke.
Videlo se je, da od nas zahtevala le plačevanje, sicer pa moramo vsi biti samo tiho, ker govoriti mora ona in njeni prijatelji.
Žugala nam je, da Bruselj pravi, da desnica (Levi Marcel Stefančič pa je priznal, da je Levice tam "jebe.o" več) obvladuje RTV in to je strašno narobe.
Bruselj pravi le to, kar LAŽNO tja POŠILJ - Mojca P. Šetinc in Tanja Fajon ter Blaž Zgaga.
In Mojca Pašek, da bo uredila stanje na RTV?
Temu lahko verjame le praznoglavec.
Šetinc Mojca si prizadeva za restavracijo DIKTATURE, kot je bila leta 1945.
To je sprevržena ženska, ki z lažmi blati sedanje vodstvo, ker hoče, da bi RTV vedno vodili le tisti, ki jih določi - Centralni Komite Zveze Komunistov, kot v Titovih časih.
Zgleda, da s sedanjo "Svobodo" je konec DEMOKRACIJE.
In za to si prizadeva sedaj Šetinčeva, da bi oni tam spet restavrirali Komunistično TV in tega potem nihče ne more menjati.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.