Alojz Ihan, N1: Ali minister gasi požar z bencinom?

Uredništvo

Vir: Alojz Ihan Facebook profil
Dr. Alojz Ihan v kolumni za N1 svari, da dobri nameni ministra za zdravje niso zagotovilo, da se bo vse skupaj dobro končalo.

V našem sistemu namreč minister za zdravje nima operativnih funkcij pri urejanju primarnega zdravstva, zato tudi na ministrstvu ni služb, ki bi lahko sledile in se odzvale na težave, ki bodo tam nastale ob ministrovih interventnih ukrepih. To se je dovolj očitno pokazalo že pri covidnih dodatkih.

Sedanji načrt “interventnega” financiranja ambulant za neopredeljene pa prinaša sistemska tveganja, ki jih minister morda ne bo (z)mogel obvladovati, če se bo plaz sprožil v neželeno smer.

Celotno kolumno, vključno s tem, kaj bi bilo zares treba storiti, si lahko preberete na spletni strani N1.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki