Aleš Primc za Nova24TV: Mediji so gradili mit o uspešnosti 16-letne Jankovićeve vladavine, ki se sedaj ruši
Ob gradnji Kanala C0 Aleš Primc iz Gibanja za otroke in družine v oddaji Komentar opozarja na posledice novega spornega projekta ljubljanskega župana Zorana Jankovića:
»Kako bo nekdo zagotovil pitno vodo za 260 tisoč ljudi, kolikor jih oskrbuje to zajetje, ki predstavlja 90-odstotni vir pitne vode?! Zajetje nima alternative! Ljubljana si ne more privoščiti, da ga Janković uniči!«
Poziva, da bi uničenje zajetja imelo za slovensko prestolnico izrazite posledice: na pitno vodo, trgovine, gasilske cisterne in nalezljive bolezni. Primc je pozval tudi na nov protestni shod, 20. marca ob 14.30 pred mestno hišo v Ljubljani. Protest bo posvečen boju za zdravnike in za čisto pitno vodo.
Ponedeljkov protest, na katerem se je po njegovi oceni zbralo okoli 500 ljudi, smatra za »največji shod proti pokvarjenim aktivnostim Zorana Jankovića«. Primc meni, da je prišel čas, ko so se Ljubljančani zbudili – hkrati pa se borba po njegovem ne omejuje zgolj na pravice Ljubljančanov.
Več preberite na tej povezavi.
»Kako bo nekdo zagotovil pitno vodo za 260 tisoč ljudi, kolikor jih oskrbuje to zajetje, ki predstavlja 90-odstotni vir pitne vode?! Zajetje nima alternative! Ljubljana si ne more privoščiti, da ga Janković uniči!«
Poziva, da bi uničenje zajetja imelo za slovensko prestolnico izrazite posledice: na pitno vodo, trgovine, gasilske cisterne in nalezljive bolezni. Primc je pozval tudi na nov protestni shod, 20. marca ob 14.30 pred mestno hišo v Ljubljani. Protest bo posvečen boju za zdravnike in za čisto pitno vodo.
Ponedeljkov protest, na katerem se je po njegovi oceni zbralo okoli 500 ljudi, smatra za »največji shod proti pokvarjenim aktivnostim Zorana Jankovića«. Primc meni, da je prišel čas, ko so se Ljubljančani zbudili – hkrati pa se borba po njegovem ne omejuje zgolj na pravice Ljubljančanov.
Več preberite na tej povezavi.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
maligur4
Nekje pred drugim mandatom so viseli plakati na katerih se je našobil v svojem podcenjevalnem slogu in je pisalo " Janković dela ". No, nekomu je uspelo pripisati od spodaj "Za svoj žep". Vsak, ki podaljšuje svoj mandat v neskončnost je sebičnež in misli da je nenadomestljiv. Sploh ni higienično, toliko let imeti zadnjo plat na istem stolu. Njegova mreža je izpeljana povsod. Sodišča mu nič ne morejo, dejansko je pravi šerif.
Andrej Muren
Ko se bo nekoč delal obračun Jankovićeve vladavine v Ljubljani, bo ugotovljeno, da je mestu zapustil veliko število granitnih kock, kovinskih količkov, nekaj velikih zavoženih projektov, predvsem pa gromozanske dolgove. Naslednji župan bo najbrž ves mandat ali celo več v glavnem samo iskal denar za poplačilo Jankovićevih dolgov, kaj več drugega ne bo mogel storiti. In bodo butasti ljudje rekli, poglejte koliko več je naredil Janković.
Vladavina Jankovića me močno spominja na vladavino pokojnega Drnovška, le da ta ni bil tako pokvarjen kot Janković. Koristnega za Slovenijo tudi on ni naredil veliko, je pa omogočil velikanski rop družbenega premoženja. Kljub temu (neupravičeno!) velja za najboljšega predsednika vlade po letu 1990.
Kraševka
Se pridružujem Vašemu mnenju. Jankovič je pravi PARAZIT Slovenije, ker dela predvsem za SVOJ žep in daje zaslužek predvsem svoji "brači". Najhujše pa je to, da bo mesto Ljubljano pustil celo v taki nevarnosti, da bo iz njegovih kanalizacij ZASTRUPIL podtalnico PITNE VODE. Človek bi misli, da nima v "podstrešju" vse čisto. Vendar njemu je na prvem mestu DENAR in ga Slovenci niti malo ne brigajo. Ta, ki je pomagal, da je Jankovič že 4. mandat na tem mestu, bi moral biti razglašen za IZDAJALCA Slovenije.
Kraševka
Hvala Alešu Primcu, ki se glede na lažnjivo Niko Kovač, Primc resnično bori za ČISTO VODO.
Nalimo si "čistega vina" in spoznajmo, da Jankovič dejansko v Ljubljani razgrajuje kulturo in zdravstvo, slovensko družbo in kar je še kako zaskrbljujoče, OGROŽA nam pitno VODO.
Recimo mu - Dovolj. je!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.