Aleš Maver, Reporter: Logar naj se ne trudi s prepričevanjem »urbanega elektorata«, volivce naj snubi na podeželju
Zgodovinar in politični analitik Aleš Maver je mnenja, da lahko Anže Logar na uspeh pri volivcih v Ljubljani in še nekaterih mestnih središčih kar pozabi.
Kot je dejal za Reporter, je bilo doslej uspešnih sorazmerno malo političnih projektov, pri katerih so akterji zapičili zastavico in rekli, mi smo sredina. »Izjemi sta predvsem dve, lista Gregorja Viranta leta 2011 in politični fenomen Boruta Pahorja, a Pahor se je vendarle potegoval za precej drugačno funkcijo.«
»Po mojem mnenju bi si moral prizadevati za okrepitev podpore na podeželju, predvsem na vzhodu Slovenije, kjer je že zmagoval na predsedniških volitvah, in ponekod v osrednji Sloveniji, kjer je na istih volitvah dosegel slabši izid kot Barbara Brezigar leta 2002,« je med drugim še povedal Maver.
Celoten prispevek preberite na spletni strani Reporterja.
5 komentarjev
Ljubljana
Maver.je usekal zelo mimo.
Ljudje v mestih so veliko bolj.v stiski kot na podezelju, rabijo razumno vlado. In Logarjwvo stranko brez katere razumne vlade ne.bo .
Ker SDS vec kot 35 ne bo dobila.
Ljudem v mestih zagotovit prevoznost cest in ulic, parkirna mesta, varnost stop pozidavi zelenic, garazne hise, tretje pasove.na vpadnicah, dvigala v starih objektih, zdravnike...
Na podezelju vse to.imajo in hrano doma..
Jonsky
Kaj sem dočakal, neverjetno, enkrat se celo strinjam s tabo (vsaj delno)!
Andrej Muren
Osebno sem ravno nasprotnega mnenja, Logar bi moral iskati svoje volilce v urbanih središčih. Desne stranke (SDS, NSi in sploh SLS) se vztrajno umikajo na podeželje, zato imajo tudi čedalje slabše volilne rezultate, ker se podeželje demografsko prazni. na podeželju so ljudje tudi bolj konzervativni. Torej Logarju bolj ostajajo mesta.
Freising
Brez "urbanih" volivcev pa nima resnih šans za preboj.
rasputin
Urban elektorat v Sloveniji, le kaj je to?
Ljudje, ki životarijo v blokih v premajhnih in predragih stanovanjih in so zato "napredni" ter volijo levo?!
Logar pa ne zgleda dovolj prekaren in zato nima kaj iskati v urbanih okoljih?
Mogoče pa res …
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.