ZDA trdijo, da so enote izraelske vojske kršile človekove pravice
Ameriško zunanje ministrstvo je ugotovilo, da je pet enot izraelske vojske odgovornih za hude kršitve človekovih pravic v posameznih incidentih, a pravi, da bodo še naprej prejemale podporo ameriške vojske. Izrael je sprejel korektivne ukrepe v štirih enotah, glede pete pa podaja »dodatne informacije«, pravi ministrstvo.
Vsi vpleteni incidenti so se zgodili zunaj Gaze pred sedanjo vojno. Zgodili naj bi se na okupiranem Zahodnem bregu in v Jeruzalemu.
V skladu z ameriškim »Leahyjevim zakonom«, ki ga je leta 1997 podprl takratni senator Patrick Leahy, ugotovitev, da je tuja vojaška enota hudo kršila človekove pravice, pomeni, da se ji lahko odreže vojaška pomoč ZDA.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Sonatine
Ko Hamas krši človekove pravice, uporablja svoje ljudi za živi ščit, izvaja eksekucije, posipstva in ne želi predati talcev, zajegih med zverinskim napadom na izraelske VIVILISTE, se ga pa nagradi s protesti v podporo.
Potem berem, kako Palestinci v Sloveniji tarnajo in preko MVOjev pritiskajo na vlado, da bi "evakuirali njihove družine, v vsaki po 50 oseb minimum in še kakšen terorist po vrhu, še na misel pa jim ne pride, da bi od Hamasa, ki to zavrača, zahtevali prekinitev ognja in predajo talcev. Pazite, ne od Izraela, temveč od Hamasa, ki serijsko zavrača vse pobude za premirje. Kdo je torej prepreka za prwmirje, pogajanja in mir? Hamas in nihče drug. Sicwr pa imajo Palestinci sosednje države, kjer je mir in kjer celo predstavlhajo manjšine. Zakaj za vraga bi jih potem morala evakuirati Slovenija? Vi to logiko razumete? Kajti jaz je ne. Ob tem, da ne zmorejo niti kančka vesti in morale, da bi enkrat za spremembo namesto zgolj Izrael k premirju in predaji talcev pozvali Hamas. Glavnega krivca za vojno in glavnega krivca, da premirja ni in je lakota. Pol naj se pa, oprostite izrazu, j****o. Ne vem kaj sploh iščejo v Sloveniji. Egipt, Jordanija in tudi Libanon so varne države.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.