Zavarovanje pri zavarovalnici Generali ne bo več povsod veljavno?
Časnik Delo poroča, da nekateri avtomobilski servisi od danes ne bodo sprejemali strank z vozili, zavarovanih pri zavarovalnici Generali. Tako so se odločili, ker naj bi Zavarovalnica Generali kršila pravice avtoservisov, »ne plačuje nespornih delov škod in ignorira urno postavko«, poroča časnik Delo. Stavka proti zavarovalnici bo veljala do nadaljnjega. V Slovenskem društvu avtostroke (SDA) so za Delo povedali, da se je za stavko odločilo več kot 100 servisov, seznam pa bo objavljen ta teden na njihovi spletni strani in družbenih omrežjih.
Povezani članki
Zadnje objave
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
Peter Klepec
Na svetu je pac tako, da vsak, ki nekaj kupi in placa, pogleda, ce je cena ustrezna. Nihce ne placa vec kot je treba.
Najvecja slovenska zavarovalnica ZZZS celo sama doloci ceno prodajalcem in doloci kdo sploh lahko prodaja.
V inozemstvu zavarovalnice za avtomobile tudi praviloma imajo pravila kateri servisi so « njihovi ». Ceprav si redko kaksen servis upa zaracunavati preko mere. Zato imajo zavarovalnice kopico juristov v sluzbi.
fiLčrTjaK
Slovensko društvo avtostroke (SDA) bi moralo zadevo prijaviti Agenciji za zavarovalni nadzor (AZN).
AlojzZ
Imam slabe izkušnje s to zavarovalnico. Pošiljali so mi položnice za že plačano in spreminjali zavarovanje. Šel sem drugam.
Madison
Jaz pa ravno obratno, imam dobre izkušnje z Generalijem in to prav s poplačilom avtomobilske škode. Zares me čudi, zakaj so se nekateri avtoservisi (ne vsi, nekih 100!) z bojkotom spravili samo nad Generali?!? Kakor da so vse ostale zavarovalnice pri izplačilih škod brezmadežne in plačujejo dotičnim servisom še več kot ti terjajo, ali kaj? Ne me basat! Slovenija je premajhna za naključja in upam si domnevati, da gre pri tem javnem pozivanju k bojkotu Generalijevih avtomobilskih zavarovanj za golobistični izsiljevalski komplot! Ker lahko - kajti golobisti so ugrabili večino inštitucij v državi. Zhebali in podržavili so dopolnilna zavarovanja, morda kanijo podržaviti tudi avtomobilska zavarovanja in delajo v smeri, da bi zavarovalnica Triglav v večinski državni lasti profitirala portfelj na račun odstopov zavarovancev od Generalija, pa to.... In ravno sredi poletnih dopustov se to dogaja... ali imajo morda ti servisi preveč dela glede na število aktivnih zaposlenih, pa so si z bojkotom določenih strank zmanjšali obseg dela?.... samo na glas razmišljam...
Madison
Kaj pomeni ta diskriminacija zgolj ene zavarovalnice? A vse ostale zavarovalnice v državi idealno poplačujejo delo avtoservisom, ali kaj?
Najbrž je zavarovalniška konkurenca, ki jo rula kak zagrizen podpornik golobizma, ugotovila, da je na Generaliju kak janšist preveč in se je domislila sprožiti depolitizacijsko vojno proti tej zavarovalnici - s pomočjo stavke avtomobilskih servisov.
stanko
Plačuješ zdravnika, pa ne moreš do njega. Plačuješ zavarovanje, pa te serviser nažene! Plaz se je utrgal - plačeval boš, pa ne boš prišel do uslug, ki jih plačuješ - to je tipičen znak razpada ne samo sistema, pač pa države!
Peter Klepec
Ce vas serviser nazene, ne bo dobil denarja. Slabo zanj, ne za vas.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.