V Beltincih srečanje katoličanov iz Slovenije, Hrvaške in Madžarske
Letošnje srečanje katoličanov iz treh sosednjih držav – Slovenije, Hrvaške in Madžarske –, ki se je odvilo v Beltincih, je potekalo pod geslom Skupaj na poti vere in miru. Soboški škof Peter Štumpf je ob predstavitvi srečanja povedal, da Evropi in svetu sporočajo, da želijo prebivalci treh držav živeti za blagor Cerkve in njihovih narodov kot dobri sosednje in dobri prijatelji.
"Kristjani verujemo, da je pravi in trajen mir doma samo pri Bogu, zato po naših cerkvah in domovih veliko molimo za mir. Škofje iz vseh treh držav čutimo veliko dolžnost, da ta mir ohranjamo kot dobrino za vse ljudi, pri tem pa ne dopuščamo, da bi bil mir ogrožen zaradi verskega ali nacionalnega fundamentalizma," pravi soboški škof.
Srečanja se je udeležil tudi györski škof Andras Veres, ki je v zahvali po srečanju dejal: "Naša srca napolnjujeta veselje in hvaležnost, da smo lahko v Beltincih Slovenci, Hrvati in Madžari skupaj praznovali in molili. V svetu, ki je poln vojn, političnih in kulturnih bojev, je dobro, da smo lahko tu, sredi Evrope, skupaj v medsebojnem spoštovanju in ljubezni."
Ob devetih zjutraj se je začela molitvena ura bogoslovcev iz Ljubljane, Zagreba in Györa, ob desetih pa je bila slovesna maša. Maši je sledil kulturni program s točkami folklornih skupin iz vseh treh držav in nastop domačega pihalnega orkestra.
https://twitter.com/katoliskacerkev/status/1578717294867673088?s=20&t=m2F8n9hVitnwSdAWi0SoPA
"Kristjani verujemo, da je pravi in trajen mir doma samo pri Bogu, zato po naših cerkvah in domovih veliko molimo za mir. Škofje iz vseh treh držav čutimo veliko dolžnost, da ta mir ohranjamo kot dobrino za vse ljudi, pri tem pa ne dopuščamo, da bi bil mir ogrožen zaradi verskega ali nacionalnega fundamentalizma," pravi soboški škof.
Srečanja se je udeležil tudi györski škof Andras Veres, ki je v zahvali po srečanju dejal: "Naša srca napolnjujeta veselje in hvaležnost, da smo lahko v Beltincih Slovenci, Hrvati in Madžari skupaj praznovali in molili. V svetu, ki je poln vojn, političnih in kulturnih bojev, je dobro, da smo lahko tu, sredi Evrope, skupaj v medsebojnem spoštovanju in ljubezni."
Ob devetih zjutraj se je začela molitvena ura bogoslovcev iz Ljubljane, Zagreba in Györa, ob desetih pa je bila slovesna maša. Maši je sledil kulturni program s točkami folklornih skupin iz vseh treh držav in nastop domačega pihalnega orkestra.
https://twitter.com/katoliskacerkev/status/1578717294867673088?s=20&t=m2F8n9hVitnwSdAWi0SoPA
Povezani članki
Zadnje objave
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ja, MOJA GOSPA IN NJENE PRIJATELJICE SO TAM V LEPIH BELTINCIH, V SLOVENSKEM Prekmurju. Zelo pozitivno srečanje treh sosednjih narodov.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.