Ukrajina poroča o "množičnem" napadu iz Belorusije
Ukrajina je v soboto sporočila, da jo je sosednja Belorusija, ruska zaveznica, ki uradno ni vpletena v konflikt, "masivno obstreljevala" dan po tem, ko je napovedala umik iz strateškega mesta Severodoneck.
Dvajset raket je bilo usmerjenih v vas Desna v severni regiji Černigiv, je v izjavi sporočilo poveljstvo ukrajinske severne vojske in dodalo, da je bila prizadeta infrastruktura, vendar o žrtvah še ni bilo poročil.
Belorusija je od invazije 24. februarja, zlasti v prvih nekaj tednih, Moskvi nudila logistično podporo in je tako kot Rusija tarča zahodnih sankcij, vendar uradno ni vpletena v konflikt.
"Današnji napad je neposredno povezan s prizadevanji Kremlja, da bi Belorusijo kot sovražnika potegnil v vojno v Ukrajini," je sporočila ukrajinska obveščevalna služba.
https://twitter.com/nexta_tv/status/1540682561797492737
Dvajset raket je bilo usmerjenih v vas Desna v severni regiji Černigiv, je v izjavi sporočilo poveljstvo ukrajinske severne vojske in dodalo, da je bila prizadeta infrastruktura, vendar o žrtvah še ni bilo poročil.
Belorusija je od invazije 24. februarja, zlasti v prvih nekaj tednih, Moskvi nudila logistično podporo in je tako kot Rusija tarča zahodnih sankcij, vendar uradno ni vpletena v konflikt.
"Današnji napad je neposredno povezan s prizadevanji Kremlja, da bi Belorusijo kot sovražnika potegnil v vojno v Ukrajini," je sporočila ukrajinska obveščevalna služba.
https://twitter.com/nexta_tv/status/1540682561797492737
Zadnje objave
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Seveda, že caristična Rusija je "zlorabljala" neruska ljudstva in narode podjarmljene v ruski carski imperij - kot "vojake" za ohranitev imperija. V Kranju je živela neka ruska begunska "carska" družina, ki je bila del "kroga zadnjega carja Nikolaja". Spominjam se, kako se je gospa Jelizaveta B. , ki je bila na naši šoli za učiteljIco gospodinjstva in rusščine jezila na UKRAJINCE-KOZAKE, kker se niso hoteli pridružiti CARSKIM ČETAM. In je potem ona s svojo držino in z možem, ki je bil eden od osrednjih carjevih pomorskih častnikov - pobegniti iz Rusije. Večina neruskih Ukrajincev je potomcev KOZAKOV, ki niso bili NAROD v današnjem pomenu besede, ampak so bili ti KOZAKI zelo svojeglavo ljudstvo, ki so imeli svoje TABORE in t.i. HETMANE, ki so jih vodili. Bili so kozaki zelo dobri rejci KONJEV vojaki po potrebi ali dogovoru izd.
Tudi pod STALIN SZ so UKRAJINCI-KOZAKI pokazali svojo svojeglavost in nepokornost - zato se jih polit-zločinski Stalin lotil s t.i. genocidnim "holodomorom" in namensko povzročeno lakoto. Česar seveda neruski Ukrajinci - seveda - niso pozabili.
Jaz sem osebno par let nazaj imel več kot leto dni precej tesnega stika, pogovorov s skupino pravih neruskih Ukrajincev, z ekipo gradbenih delavcev v starosti od 20-50 let, ki so delali v Ljubljani. Zelo delovni, verni, nealko, prijazni fantje in moški so bili. A vsi z izrazito zelo sovražnim odnosom do Putin Rusov in do Putina samega.
Pač: pravi, neruski Ukrajinci nočejo več biti izkoriščana, podcenjena delovna sila, nočejo, da si PutinRusija prilašča naravna bogastva in rezultate dela – delovno pridnih Ukrajincev.
Tu, na tem OK e-portalu Domovine
samovsiljeni, samoproglašeni “poznavalci PUTIN-Rusije: “razPUTIN, UROS.SAMEC, THOR ITD., Ukrajine, ZDA ITD. NONSTOP
– VSILJUJEJO NJIH BOJDA “VELIKO POZNAVANJE” in edinozveličavne poglede na sedanje razmere v svetu, na vojno v Ukrajini itd.
Pa verjetno nikoli niso poznali NITI ENEGA NORMALNEGA, ŽIVEGA – pravega neruskega Ukrajinca ali Rusa:
JAZ OBOJIH SEM POZNAL – KAR NEKAJ.
1. STAREJŠA OBDOBJA RUSKEGA CARISTIČNEGA IN STALIN BOLJŠEVISTIČNEGA brutalnega impeializma – SO DOKAJ POZNANA.
Pa tudi
2. po 2. vojni je bilo širjenja ruskega KOM-SOC imperializma – precej.
Znana sta napada ba Madžarsko, na Češko, izvažanje SZ KOMUNIZMA v EVROPO, , V JUŽNO AMERIKO IN NA KUBO.
Tudi interni
3. rusko-narodni in državno-oblastni pritiski na NERUSKE NARODE V SZ
– JE BIL – ZAGOTOVO VELIK. In rusko nadvladujoč in neRuse – zatirajoč, odrivajoč:
V UKRAJINI, V BALTSKIH DRŽAVAH, v Moldovi, v Belorusiji, na Kavkazu, v Sibiriji itd.
Rusi PO NARODNOSTI NIKOLI NISO BILI AVTOHTONI PAČ PA LE PRISELJENI PREBIVALCI: baltskih dežel, BELORUSIJE IN UKRAJINE, KAVKAŠKIH, SIBIRSKIH DEŽEL. Kot nadoblastni priseljenci so vedno zatirali oblikovanje samostojne narodne zavesti in gospodarstva avtohtonih narodov – v deželah, kamor so se priselili.
Mimogrede – hvalilci “nič kaj dobre Rusije”:
4. Zakaj že je velika SZ STALIN RUSIJA – NAPADLA
šibki FINSKO in POLJSKO?
5. Ali je ZDA oz. NATO vojska kdaj izvajala tako BRUTALNE POMORE
NEOBOROŽENIH
vojakov in oficirjev nasprotne strani – kot je to storila SZ STALIN RUSIJA
v KATNSKEM GOZDU – s poljskimi častniki ?
6. Nikakor ni res, da SEDANJO VOJNO V UKRAJINI STA ZAČELI le ZDA
in Zelenski !
OSNOVA TE VOJNE JE ZGODOVINSKO SOVRAŠTVO – NErusov-UKRAJINCEV
do političnih, vedno k nadoblasti težečih MOSKVA RUSOV.
Ukrajina je bila tudi že samostojna država v 15., 16. stoletju.
Zlasti zaradi STALIN KOMUNISTIČNEGA T.I. “HOLODOMORA” V 1930. LETIH SE JE SOVRAŠTVO neruskih Ukrajincev do Moskva-RUSOV še močno naraslo.
7. Pred cca 5 leti, ko sem bil tu v Ljubljani – več v stiku z OK skupino gradbenih delavcev , NERUSKIH UKRAJINCEV – sem bil zelo presenečen, ko mi je
eden od teh NERUSOV-UKRAJINCEV, CCA 25 LET PRIDEN GRADBENI DELAVEC
ob moji omembi V. PUTINA
– le skrajno besno rekel:
“PUTINA – bi jaz ubil – takoj – v NULO – s PUTINOM”
Verodostojno pričam. Tako mi je rekel navaden, povprečen NERUS-UKRAJINEC-NEPOLITIK.
Torej: jaz osebno imam OBČUTEK, DA NA TEM PORTALU prorusko pišoči “nekomentatorji” – NE POZNAJO PRAV NOBENEGA PAVEGA nerusa-ukrajinca, VERJETNO tudi nobenega navadnega živega Rusa – ne poznajo.
Ne trdimi, a občutek imam, da “rasPUTIN, UROS.SAMEC, THOR ITD. le na prazno KIBICIRAJO na osnovi internetnih “poznanstev” in virov.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan. Ne odgovarjam na “reply” zapise na tem portalu pišočih domnevno ex KP, ZK SD itd. piscev IN VULGARNIH PROVOKATORJEV, KI JIH IMAM POD “BLOKADO”
Š.S.
MIMOGREDE. v čem pa so bili tedaj STALIN RUSI – leta 1948
tako “DOBRI”
– do TITO YU – da so kar INFORMBIRO resolucijo objavili in zahtevali ODSTRANITEV J.B. TITA.
No – “modrijan rasPUTIN” !?
Milance
Ti si verjetno zlahta Kepica mizarja iz Komende vse mi je jasno bulimije na dilo
rasputin
No – “modrijan rasPUTIN” !? +++++++++ Blablablajanje.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.