Termoelektrarno Šoštanj izklopili iz omrežja
Termoelektrarno Šoštanj so včeraj začasno izklopili iz omrežja. Holding Slovenske elektrarne, katerega del je tudi TEŠ, je namreč ocenil, da lahko trenutno sam proizvede dovolj elektrike in je smiselno s premogom varčevati za zimske mesece.
Kot je povedal direktor Teša Mitja Tašler, premoga primanjkuje in ga je zato primerno prihraniti za bolj krizne zimske mesece. Zaradi tehničnih težav termoelektrarna ne zagotavlja dovolj premoga.
Za namene ogrevanja lokalnih skupnosti bodo zagnali plinska bloka, kot energent pa bodo uporabljali ekstralahko kurilno olje. TEŠ bi za časa remonta Nuklearne elektrarne Krško, ki traja od 1. oktobra do 2. novembra, moral imeti osrednjo vlogo pri domači oskrbi z elektriko. Sedaj pa bo tako treba približno 75% elektrike uvoziti iz tujine.
Kot je povedal direktor Teša Mitja Tašler, premoga primanjkuje in ga je zato primerno prihraniti za bolj krizne zimske mesece. Zaradi tehničnih težav termoelektrarna ne zagotavlja dovolj premoga.
Za namene ogrevanja lokalnih skupnosti bodo zagnali plinska bloka, kot energent pa bodo uporabljali ekstralahko kurilno olje. TEŠ bi za časa remonta Nuklearne elektrarne Krško, ki traja od 1. oktobra do 2. novembra, moral imeti osrednjo vlogo pri domači oskrbi z elektriko. Sedaj pa bo tako treba približno 75% elektrike uvoziti iz tujine.
Povezani članki
Zadnje objave
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
marko272
Tudi mene je zmotilo "dovolj vode in vetra". Vode da, kje pa imam kakšno vetrno elektrarno?
Še ena napaka: "Zaradi tehničnih težav termoelektrarna ne zagotavlja dovolj premoga.". Premog zagotavlja rudnik, termoelektrarna ga kuri.
MEFISTO
Svet24 poroča:
"Od HSE smo dobili komercialno obvestilo, da se Teš 6 izključi iz omrežja, saj so cene električne energije na trgu nekoliko padle. Trenutno je v Sloveniji dovolj vode in vetra, kar pomeni, da je tudi dovolj elektrike," je danes povedal direktor Teša Mitja Tašler. Po njegovi oceni je takšna odločitev smotrna, saj premoga primanjkuje in ga je zato treba prihraniti za krizne zimske mesece, ko bodo tudi potrebe po električni energiji višje.
Zakaj je električna energija tako draga, če slovenske potrebe pokrivata breplačna voda in veter?
Mar to pomeni, da nuklearke in TEŠ 6 sploh ne potrebujemo?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.