Študija potrdila: Begunci niso ekonomsko koristni, večinoma so brezposelni in stanejo milijarde evrov
Embed from Getty Images
Nova študija Strokovne skupine za ekonomske študije javnega značaja (ESO) kaže, da migracije Švede stanejo milijarde evrov na leto, poroča švedska javna televizija SVT.
Študija ESO je preučila stopnjo zaposlenosti beguncev med leti 1983 in 2015. Ta kaže, kako se je stopnja zaposlenosti beguncev postopoma slabšala. V 1980-ih je bila integracija bistveno hitrejša kot leta 1990 in kasneje.
"Ugotovili smo, da je bilo begunce vedno težko zaposliti," pravi Joakim Ruist, eden izmed avtorjev študije.
Študija napoveduje dolgoročne posledice priseljevanja na javne finance Švedske. Tako kratkoročno kot dolgoročno bodo migranti na Švedsko stali milijarde evrov, kaže študija.
Čeprav povprečni priseljenec prispeva k družbi, to ne odtehta začetnih stroškov in stroškov pokojnine. Neto strošek povprečnega "begunca" je skupaj 74.000 švedskih kron (7.184 evrov) na leto.
Ker je na Švedsko prišlo 830.000 migrantov, ki so tam zaprosili za azil, država zanje vsako leto plača 61,4 milijarde kron (6 milijard evrov).
Ugotovitve študije se ne razlikujejo od ugotovitev drugih raziskovalcev. Znani nemški ekonomist Hans-Werner Sinn je že dejal, da so migranti v Nemčiji podkvalificirani in nikoli ne bodo mogli vrniti tistega, kar so prejeli od države.
Po Sinnovem mnenju bi nemški migranti državo tekom njihovih življenj lahko stali okrog bilijona evrov. Podobno težnjo lahko spremljamo na Nizozemskem. Tam je po dveh in pol letih življenja v državi še vedno brezposelnih 90 % beguncev. Obstajajo tudi podobni primeri iz Švice in Avstrije.
Ni presenetljivo, da begunci, migranti ali prosilci za azil evropske države stanejo miljarde evrov. Medtem ko ne prinašajo dobička in večinoma živijo od ugodnosti socialnih držav, morajo Evropejci nujno delati dlje in plačevati več davkov, da je takšno socialno politiko možno financirati.
Nova študija Strokovne skupine za ekonomske študije javnega značaja (ESO) kaže, da migracije Švede stanejo milijarde evrov na leto, poroča švedska javna televizija SVT.
Begunce je vedno težje zaposliti
Študija ESO je preučila stopnjo zaposlenosti beguncev med leti 1983 in 2015. Ta kaže, kako se je stopnja zaposlenosti beguncev postopoma slabšala. V 1980-ih je bila integracija bistveno hitrejša kot leta 1990 in kasneje.
"Ugotovili smo, da je bilo begunce vedno težko zaposliti," pravi Joakim Ruist, eden izmed avtorjev študije.
Begunec Švedsko stane 7.184 evrov na leto
Študija napoveduje dolgoročne posledice priseljevanja na javne finance Švedske. Tako kratkoročno kot dolgoročno bodo migranti na Švedsko stali milijarde evrov, kaže študija.
Čeprav povprečni priseljenec prispeva k družbi, to ne odtehta začetnih stroškov in stroškov pokojnine. Neto strošek povprečnega "begunca" je skupaj 74.000 švedskih kron (7.184 evrov) na leto.
Ker je na Švedsko prišlo 830.000 migrantov, ki so tam zaprosili za azil, država zanje vsako leto plača 61,4 milijarde kron (6 milijard evrov).
Podobno je tudi v drugih evropskih državah
Ugotovitve študije se ne razlikujejo od ugotovitev drugih raziskovalcev. Znani nemški ekonomist Hans-Werner Sinn je že dejal, da so migranti v Nemčiji podkvalificirani in nikoli ne bodo mogli vrniti tistega, kar so prejeli od države.
Po Sinnovem mnenju bi nemški migranti državo tekom njihovih življenj lahko stali okrog bilijona evrov. Podobno težnjo lahko spremljamo na Nizozemskem. Tam je po dveh in pol letih življenja v državi še vedno brezposelnih 90 % beguncev. Obstajajo tudi podobni primeri iz Švice in Avstrije.
Ni presenetljivo, da begunci, migranti ali prosilci za azil evropske države stanejo miljarde evrov. Medtem ko ne prinašajo dobička in večinoma živijo od ugodnosti socialnih držav, morajo Evropejci nujno delati dlje in plačevati več davkov, da je takšno socialno politiko možno financirati.
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
korosec.france
Nič aktualnega ne pišete na Domovini o vročih MIGRANTIH !?
----------------------------------------
Poglejte si, prosim tole , ŠOKANTNO in sprašujem Domovino, nekoga, ki se bavi s to tematiko, da malo razprede razmišljanje, ker vem, da od RKC, nadškofa Zoreta in SŠK ne bo nobenega pojasnila :
Primorske novice
Rubrika: Kultura
Naslov: Begunci v zavetju cerkve na piranski Punti
AX https://www.primorske.si/kultura/begunci-v-zavetju-cerkve-na-piranski-punti
(pobriši AX, drgač se ni dalo kopirat naslova)
OSEBNO ME JE ČEDALJE BOLJ STRAH BLEFERJEV IN APARTČIKOV VSEH VRST, KER TOLE NE PELJE NIKAMOR.
A na Primorskem nikoli nihče ne zarobanti, a čakate, da vam še tretjič zakurijo Beli Križ ?
A boste tiho še naprejm, ko Nam vneti župnik počenja takle perpormans o ubogih "beguncih" ?
A SE BO NORIJA NEHALA, ALI SE NE BO ŠE, KAJ MENITE, KOMENTATORJI, PROSIM ?
AlojzZ
Spet zloraba besede begunec. Medijsko pranje možganov domorodcev se nadaljuje.
Slovenec
V EU to niso v nobenem primeru begunci !
To so novi okupatorji evropskih dežel, ki pripadajo izključno eni veri - ISLAMU.
Poslali so jih njihovi verski voditelji, da okupirajo evropske dežele, da jih bodo v nadaljevanju lahko ropali, zatirali domoroddno prebivalstvo in jih pobijali.
Vedeti je potrebno, da je islam najbolj krvava, histerična, agresivna in pedofilska religija v svetovni zgodovini in so njeni pripadniki v času njenega obstoja skoraj 1300 let pobili skoraj 700 mio ljudi. ko so vero širili.
Po zločinskosti jo lahko primerjamo edino s komunizmom.
Obe religiji s terorejm potiskata vse, ki pridejo z njima v stik v mračnjaštvo in fevdalizem.
Sveta knjiga islama je imenovana koran, ki je dejansko priročnik zua ubijanje in maltretiranje deugih.
(v nadaljevanju na napisanem naslovu malo vpogleda v to "sveto" knjigo, za informacijo ).
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=9913261
AlojzZ
Obstaja več zgodb o nastanku islama. Šiiti in suniti imajo svoji zgodbi, znotraj ene in druge veje jih je še več. Zgodovinarji pa pravijo, da se je v 7. stoletju, ko sta bili perzijsko in rimsko cesarstvo po hudih vojnah zelo oslabljeni, pojavil vojskovodja, združevalec arabskega sveta. Rekli so mu Častni, to je Mohamed, in 200 let po tistem je nastal Mohamedov življenjepis Sira. Napisan je bil na dvoru abasidskih cesarjev, da so utemeljili svoj način življenja, češ, ker je tako delal prerok, delamo tudi mi. Več na: <a href="http://www.delo.si/sobotna/drago-ocvirk-islam-je-vse-islam-ni-nic.html" target="_blank" rel="noopener nofollow">http://www.delo.si/sobotna/drago-ocvirk-islam-je-vse-islam-ni-nic.html</a> . Prav škoda, da so SLO škofje odstavili tega avtorja potem, ko je zapustil duhovništvo, da je lahko skrbi za svojega otroka.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.