Spolno nadlegovanje na Silvestrovo 2016: noč, ki je spremenila vse.
Nemški časopis Die Welt je svojo nedeljsko prilogo naslovil: »Noč, ki je spremenila vse«. Evropa je obmolknila pred nezamisljivimi dogodki silvestrske noči. Policija je povedala, da gre za povsem novo obliko kriminala, ki je niso pričakovali.
Res je, da je pojav nov v Evropi, niti približno pa ne v arabskem svetu. Je znan in pogost v nekaterih bližnjevzhodnih deželah. Bolj prepoznaven je postal med »arabsko pomladjo« in ima celo svoje ime: „taharrush gamea“. Gre za skupinsko nadlegovanje žensk, najpogosteje na velikih javnih shodih, kjer je velika množica. Skupina moških izolira in obstopi žensko, jo nadlegujejo in okradejo. Razpon sega od otipavanja do skupinskih posilstev.
Odziv nemških, pa tudi evropskih oblasti, je bil mlačen in je razkril srčiko problema begunske krize.
Prvič: neorganizirano smo sprejeli sto tisoče migrantov, ki v prvi vrsti ne iščejo začasne varnosti, ampak trajno boljše življenje in pri vsem tem grobo ignorirali kulturni razkorak.
Drugič: Zaradi neorganiziranosti, so meje EU nenadzorovano prestopili tudi mnogi, ki si jih nikakor ne moremo želeti.
Tretjič: očitno je, da oblasti ne obvladujejo situacije. Ne na mejah, ne znotraj Evrope.
Medtem ko nemški vojaki v okviru zveze NATO že leta bojujejo tuje vojne v tujih deželah, na domačih tleh njihove ženske nekaznovano nadlegujejo tujci, ki so jih sami povabili. In ko država stvari ne obvladuje, se krepijo skrajne desničarske skupine in ljudje jemljejo pravico v svoje roke. To je slaba možnost in takrat najpogosteje nastradajo nedolžni.
Kakšno sporočilo pošilja EU ljudem vseh narodov in vseh veroizpovedi (da ne bomo politično nekorektni), ki nimajo v pravo smer naravnanega notranjega kompasa glede tega kaj je prav in kaj narobe. Sporoča jim: če vas je dovolj…lahko počnete karkoli…najbrž niti ne boste kaznovani … lahko podrete vsako mejo … vzamete in primete kar hočete ... brez posledic. Evropejci in še posebej potomci prekletih nacistov, se pravi Nemci … bodo iz strahu, da ne bi bili označeni za rasiste in nestrpneže ... raje pogledali stran in vložili še malo več denarja v integracijsko politiko.
Stara celina se je tokrat pokazala kot naivna. Človekoljubno in krščansko je sprejeti tiste, ki potrebujejo pomoč in dati od svojega preobilja. Toda za uspešno sobivanje so nujna jasna pravila in meje. In te v svojem domu postavlja gostitelj. Veliko smo slišali o humanitarnih vidikih begunske krize in prav je tako. Toda premalo ali nič se ne sliši o mejah, pravilih in zakonih, ki jih je treba v Evropi spoštovati, če hočeš v Evropi bivati.
Nemčija in druge evropske države po časopisih in televizijah bližnjevzhodnih držav objavljajo oglase za delo, dokumentarce o možnostih zaposlitve na zahodu, kasneje tudi o spremembah azilne zakonodaje… migranti so očitno tudi dobro tehnološko opremljeni in pismeni. Zakaj torej EU ne izkoristi tega orodja za informacije in poduk o tem, kakšna so evropska pravila obnašanja in sankcije.
Neposredne žrtve silvestrskih napadov so Evropejke, ki so želele na ulici praznovati prihod novega leta. Te ženske se bodo pobrale in kljub brazgotini na duši, nadaljevale svoje življenje. Gotovo pa ne tako kmalu silvestrovale zunaj.
Druge, posredne žrtve teh napadov so in bodo vsi resnični begunci in ekonomski migranti, ki so prišli na zahod, ker želijo živeti kot živimo v Evropi. Ki cenijo in spoštujejo evropsko kulturo. Ki imajo dovolj nemirov, nasilja in represije v muslimanskih deželah in si želijo miru ter vrednot zahoda. Ki bodo tukaj iskali delo, vzdrževali svojo družino in živeli dostojno življenje. In takšnih migrantov si najverjetneje Angela Merkel tudi želi.
Velika večina beguncev je ogorčena nad silvestrskim dogajanjem. Eden teh je tudi Serge Nathan Dash Menga, priseljenec iz Konga, ki je v svojem FB videu (ki ga je povzelo mnogo nemških medijev), poslal napadalcem sporočilo in jih označil z naslednjimi besedami: "Keine Eier in der Hose". (prevedite sami).
Nekaj dni po napadu je velika skupina mladih moških, prosilcev za azil, prav tako arabskega in severnoafriškega porekla, na kölnski glavni postaji mimoidočim ženskam delila vrtnice s pripetim listkom Not in my name .
Zaradi nas in zaradi novih državljanov Evrope, mora le ta, z Nemčijo na čelu, prevzeti nadzor nad dogajanjem, postaviti jasna pravila ter vsemu svetu s stisnjeno pestjo zakričati kot po drugi svetovni vojni: »NIE WIEDER«!!! (nikoli več).
Res je, da je pojav nov v Evropi, niti približno pa ne v arabskem svetu. Je znan in pogost v nekaterih bližnjevzhodnih deželah. Bolj prepoznaven je postal med »arabsko pomladjo« in ima celo svoje ime: „taharrush gamea“. Gre za skupinsko nadlegovanje žensk, najpogosteje na velikih javnih shodih, kjer je velika množica. Skupina moških izolira in obstopi žensko, jo nadlegujejo in okradejo. Razpon sega od otipavanja do skupinskih posilstev.
Res je, da je pojav nov v Evropi, niti približno pa ne v arabskem svetu. Je znan in pogost v nekaterih bližnjevzhodnih deželah. Bolj prepoznaven je postal med »arabsko pomladjo« in ima celo svoje ime: „taharrush gamea“.
Prvi odziv oblasti: kakor da se nič ni zgodilo…
Odziv nemških, pa tudi evropskih oblasti, je bil mlačen in je razkril srčiko problema begunske krize.
Prvič: neorganizirano smo sprejeli sto tisoče migrantov, ki v prvi vrsti ne iščejo začasne varnosti, ampak trajno boljše življenje in pri vsem tem grobo ignorirali kulturni razkorak.
Drugič: Zaradi neorganiziranosti, so meje EU nenadzorovano prestopili tudi mnogi, ki si jih nikakor ne moremo želeti.
Tretjič: očitno je, da oblasti ne obvladujejo situacije. Ne na mejah, ne znotraj Evrope.
Medtem ko nemški vojaki v okviru zveze NATO že leta bojujejo tuje vojne v tujih deželah, na domačih tleh njihove ženske nekaznovano nadlegujejo tujci, ki so jih sami povabili. In ko država stvari ne obvladuje, se krepijo skrajne desničarske skupine in ljudje jemljejo pravico v svoje roke. To je slaba možnost in takrat najpogosteje nastradajo nedolžni.
Sporočilo Evrope in Nemčije svetu…
Kakšno sporočilo pošilja EU ljudem vseh narodov in vseh veroizpovedi (da ne bomo politično nekorektni), ki nimajo v pravo smer naravnanega notranjega kompasa glede tega kaj je prav in kaj narobe. Sporoča jim: če vas je dovolj…lahko počnete karkoli…najbrž niti ne boste kaznovani … lahko podrete vsako mejo … vzamete in primete kar hočete ... brez posledic. Evropejci in še posebej potomci prekletih nacistov, se pravi Nemci … bodo iz strahu, da ne bi bili označeni za rasiste in nestrpneže ... raje pogledali stran in vložili še malo več denarja v integracijsko politiko.
Stara celina se je tokrat pokazala kot naivna. Človekoljubno in krščansko je sprejeti tiste, ki potrebujejo pomoč in dati od svojega preobilja. Toda za uspešno sobivanje so nujna jasna pravila in meje. In te v svojem domu postavlja gostitelj. Veliko smo slišali o humanitarnih vidikih begunske krize in prav je tako. Toda premalo ali nič se ne sliši o mejah, pravilih in zakonih, ki jih je treba v Evropi spoštovati, če hočeš v Evropi bivati.
Nemčija in druge evropske države po časopisih in televizijah bližnjevzhodnih držav objavljajo oglase za delo, dokumentarce o možnostih zaposlitve na zahodu, kasneje tudi o spremembah azilne zakonodaje… migranti so očitno tudi dobro tehnološko opremljeni in pismeni. Zakaj torej EU ne izkoristi tega orodja za informacije in poduk o tem, kakšna so evropska pravila obnašanja in sankcije.
Stara celina se je tokrat pokazala kot naivna. Človekoljubno in krščansko je sprejeti tiste, ki potrebujejo pomoč in dati od svojega preobilja. Toda za uspešno sobivanje so nujna jasna pravila in meje. In te v svojem domu postavlja gostitelj.
Dvojne žrtve
Neposredne žrtve silvestrskih napadov so Evropejke, ki so želele na ulici praznovati prihod novega leta. Te ženske se bodo pobrale in kljub brazgotini na duši, nadaljevale svoje življenje. Gotovo pa ne tako kmalu silvestrovale zunaj.
Druge, posredne žrtve teh napadov so in bodo vsi resnični begunci in ekonomski migranti, ki so prišli na zahod, ker želijo živeti kot živimo v Evropi. Ki cenijo in spoštujejo evropsko kulturo. Ki imajo dovolj nemirov, nasilja in represije v muslimanskih deželah in si želijo miru ter vrednot zahoda. Ki bodo tukaj iskali delo, vzdrževali svojo družino in živeli dostojno življenje. In takšnih migrantov si najverjetneje Angela Merkel tudi želi.
Velika večina beguncev je ogorčena nad silvestrskim dogajanjem. Eden teh je tudi Serge Nathan Dash Menga, priseljenec iz Konga, ki je v svojem FB videu (ki ga je povzelo mnogo nemških medijev), poslal napadalcem sporočilo in jih označil z naslednjimi besedami: "Keine Eier in der Hose". (prevedite sami).
Nekaj dni po napadu je velika skupina mladih moških, prosilcev za azil, prav tako arabskega in severnoafriškega porekla, na kölnski glavni postaji mimoidočim ženskam delila vrtnice s pripetim listkom Not in my name .
Zaradi nas in zaradi novih državljanov Evrope, mora le ta, z Nemčijo na čelu, prevzeti nadzor nad dogajanjem, postaviti jasna pravila ter vsemu svetu s stisnjeno pestjo zakričati kot po drugi svetovni vojni: »NIE WIEDER«!!! (nikoli več).
Zadnje objave
[Gledali smo] Ivana Orleanska v nemškem bunkerju
6. 6. 2026 ob 19:00
Prejšnja država je za svoj temelj postavila zločin
6. 6. 2026 ob 18:43
Davčni primež znižuje našo kupno moč
6. 6. 2026 ob 16:00
Svinjski file z žara in mlad krompir z grškim jogurtom
6. 6. 2026 ob 12:00
Prostora na Žalah je dovolj, le v srcu ga primanjkuje
6. 6. 2026 ob 11:13
Deklica v rokah strokovnjakov v vedno večji stiski
6. 6. 2026 ob 9:00
Bodo Korošci postopoma ob bolnišnico?
6. 6. 2026 ob 7:30
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Ivana Orleanska v nemškem bunkerju
6. 6. 2026 ob 19:00
Svinjski file z žara in mlad krompir z grškim jogurtom
6. 6. 2026 ob 12:00
Deklica v rokah strokovnjakov v vedno večji stiski
6. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
07
33. pohod po Velikolaški kulturni poti
07:00 - 00:00
JUN
12
JUN
15
Slovesnost ob Lipi sprave
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 249: Dovolili smo, da nam državo vodijo politični aktivisti
29. 4. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.