Plin bi v Evropo lahko pošiljali čez Turčijo
Ruski predsednik Vladimir Putin je na srečanju s turškim predsednikom Recepom Tayyipom Erdoganom predlagal, da bi plin iz Rusije v Nemčijo pošiljali prek Turčije. Ta bi tako postala novo vozlišče za dostavo ruskega plina. Kot je dejal Putin, se je pot prek Turčije izkazala za najbolj zanesljivo. Turčija bi tako postala največje vozlišče za dostavo plina v Evropo. V delu pogovora, ko so bili prisotni novinarji, Erdogan zamisli ni komentiral.
Povezani članki
Zadnje objave
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
11 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ne zamerimo - beroči - "rasPutinu" - zelo star je že,
mogoče nam dopisuje iz kakega DOMA STREJŠIH OBČANOV: zato
verjetno ne ve, da imajo tudi južne ex SZ republike - metan, ne le Rusija.
Dogovori med Putinom in Erdoganom so pa vedno "ZANIMIVI".
Erdogan od Putina KUPUJE SE MOGOČE,
v Ukrajino PA PRODAJA DOBRE vojaške drone ITD. LR. Janez Kepic Kern
rasputin
Gradim novo hišo. Letos bo končana. To bo moj dom. Namesto, da te skrbi zame in za to, kaj jaz vem ali ne vem, poskrbi raje zase, predvsem za svojo etiko in omiko. To dvoje krasi ali razvrednoti človeka. V tvojem primeru gre žal za slednje.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
No, možnosti za dobavo plina - je več.
Pri plinu preko Turčije gre za AZERBAJDŽANSKI, KAZAHTANSKI itd. in ne za "ruski" plin, ki je iz ORENBURGA IN IZ JAMALA za Uralom.
Za Evropo je najbolj obetaven plin iz Nigerije s plinovodom prek Sahare.
Sploh pa so v razvoju nove HELIJ itd. energetske tehnologije.
In zemeljski plin ne bo več tako zelo pomemben.
L.r. Janez Kepic-Kern
rasputin
Ex poštenjak, ti si pa res patološki lažnivec brez primere. Lažeš celo pod člankom, ki te v trenutku postavi na laž. V članku piše dobesedno: "Ruski predsednik Vladimir Putin je na srečanju s turškim predsednikom Recepom Tayyipom Erdoganom predlagal, da bi plin iz Rusije v Nemčijo pošiljali prek Turčije." Ti pa lažeš, da je bilo govora o azebjadžanskem in še kakšnem plinu. A te ni nič sram tako lagati?! Očitno ne, saj si človek brez morale in brez sramu.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
No jaz sem govoril o varianti s plinom iz tistih dveh ex delov SZ, ki je tudi v pripravi. Ruski plin me ne zanima. L.r. Janez KK
rasputin
Saj se mi je zdelo, ti si govoril o varianti iz Lažisveta.
Peter Klepec
Helij? No, iz tega se pac ne da nic izvleci. Ne gori.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Popravek - lapsus.IMATE PRAV. Vodik - energent prihodnosti. Ne helij.. L.r. vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan.
rasputin
Pa saj Evropa noče Ruskega plina?!
Ali je nemara dovolj, da teče omadeževani ruski plin prek Turčije in se moralno prečisti, da ga lahko evropski svetohlinci sprejmejo kot turškega, ne ruskega?
Na koncu nas bodo bruseljski bleferji prepričali, da je belo črno in črno belo, če nas niso že.
Peter Klepec
Imate prav, ruskega plina nocemo. Nocemo vec. Pa tudi nicesar drugega.
rasputin
Govori v svojem imenu. Po Evropi ljudje že protestirajo, ker hočejo ruski plin. In nočeja Nata.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.