O zakonu o dohodnini bodo poslanci odločali na eni naslednjih sej, v levici zaradi zahteve za referendum čas odločanja še podaljšali
DZ včeraj še ni glasoval o sprejemu novele zakona o dohodnini, s katero vlada predlaga kar nekaj razbremenitev tako pri obdavčitvi plač kot kapitala. Tik pred glasovanjem je prestavitev odločanja na eno od prihodnjih sej predlagal poslanec SDS Danijel Krivec in večina navzočih je s tem soglašala.
Poslanci Levice pa so nato takoj vložili zahtevo za sklic posvetovalnega referenduma o predlaganih rešitvah, kar pomeni, da o zakonu pred zahtevo za sklic ni mogoče glasovati, kar bo dodatno zavleklo odločanje o zakonu.
Ker zakon o dohodnini ne bo sprejet do konca leta, za prihodnje leto sploh ne more veljati, saj so v njem določene dohodninske spremembe, ki veljajo na letni ravni. A teoretično je mogoče, da bi veljal retroaktivno, če spremembe zakona nobenemu ne jemljejo nič. Torej, če prinese samo nove pravice, in ne tudi obveznosti.
Poslanci Levice pa so nato takoj vložili zahtevo za sklic posvetovalnega referenduma o predlaganih rešitvah, kar pomeni, da o zakonu pred zahtevo za sklic ni mogoče glasovati, kar bo dodatno zavleklo odločanje o zakonu.
Ker zakon o dohodnini ne bo sprejet do konca leta, za prihodnje leto sploh ne more veljati, saj so v njem določene dohodninske spremembe, ki veljajo na letni ravni. A teoretično je mogoče, da bi veljal retroaktivno, če spremembe zakona nobenemu ne jemljejo nič. Torej, če prinese samo nove pravice, in ne tudi obveznosti.
Povezani članki
Zadnje objave
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Kraševka
Levica je dejansko "minerski vod", ki je bil vspostavljen že med 2.s. vojno. Marsikaj so razstrelili, ki moramo danes sanirati.
Med drugim, so POŽIGALI vse SLOVENSKE GRADOVE, skupaj s tem na Krasu - v Štanjelu. Koliko denarja je bilo potrebno vložiti, da je ŠTANJELSKI grad spet podoben KULTURNEMU SPOMENIKU.
Levica vse MINIRA tudi v sedanjem parlamentu. Žalostno je, da jim celo Zorčič pomaga!
In ta MINERSKI VOD se sedaj imenuje celo KUL, ki sploh ni kul, ker za njim ostaja vse porušeno in na glavo obrnjeno. Ne razume niti kaj je strošek in kaj dohodek.
1. Kar delavec in delodajalec ZASLUŽI, bi Levica zeeelo OBDAVČILA.
2. SOCIALNI prejemki, ki jih nekdo (ne da bi delal) dobi, pa so NEOBDAVČENI.
To med ZASLUŽITI in PREJETI, pa ne odraža pravičnosti in ENAKOSTI.
- PLAČA delavca je še kako obdavčena.
- PREJEMNIKI SOCIALNIH podpor, pa večkrat dobijo na svoj račun VEČ, kot povprečni zaposleni - pa nič davka ne plačajo.
Kakti ti SOCIALNI prejemki se nekaterim, kar KOPIČIJO, eno je redni socialni prejemek, potem pa brezplačna kosila otrok, vrtcev, ODPIS RAČUNA za ELEKTRIKO, odpis za NAJEMNINO.......
Skratka, vse to je NEOBDAVČENO! Zakaj bi obdalčevali le DELO?
Župan Arsenovič v Mariboru, bo dajal revnejšim (ki mogoče delajo na črno) dodatek za elektriko.
Politika Levice - SPODBUJA DELO NA ČRNO. Prav prišleki iz Juge, pridejo k nam z družinami, ker tu dobijo velike socialne podpore - "gazda" družine pa večinoma "na črno dela" in tako so deležni visokih podpor.
Kmet, ki gara od jutra do večera, pa plačuje davek po KATASTERSKEM dohodku in nima nobenih socialnih DOTACIJ.
Ali je to pravično? NI.
Upam, da bo VLADI uspelo ZMANJŠATI DAVEK iz dela, da bomo tako bolj konkurenčni in bo MANJ dela na ČRNO! Posledično bo s tem novim zakonom dobila država VEČ.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.