NSi ni dala podpisov za interpelacijo vlade, temveč ima svojo strategijo
Predsednik stranke Nova Slovenija Matej Tonin je na današnji novinarski konferenci komentiral aktualno politično dogajanje, govora je bilo tudi o interpelaciji vlade Roberta Goloba, ki jo je napovedala SDS.
Tonin je povedal, da verjetno od slavnega leta reform, ki ga je napovedal premier Robert Golob, ne bo ostalo veliko. Po Toninovem mnenju lahko neučinkovita vlada v sami opoziciji vzbudi tudi lažna pričakovanja in občutke, da se bodo stvari same postavile na svoje mesto. V soboto bodo v NSi izvedli programsko konferenco, na kateri bodo predstavili svoje rešitve propadajočega zdravstvenega sistema.
Po neuspelo vloženi interpelaciji kulturne ministrice Vrečko, je, tako Tonin, NSi politiko proti želela pretvoriti v politiko za. ““Desna sredina mora razumeti, da nam rušenje in kritizerstvo ne bo prineslo novih zmag. Zato je čas za spremembo,” je dejal in dodal, da so interpelacije le okrepile koalicijske politike in poudarile njihovo večino", je poudaril Tonin. Interpelacijo vlade so v SDS vložili brez podpisov NSi, še vedno pa velja stališče, da se morebitni Janševi vladi ne bodo priključili, a hkrati tudi ne aktualni Golobovi.
Več v članku z naslovom: Tonin: S kritizerstvom in rušenjem se ne da zmagovati, temveč s konkretnimi, boljšimi predlogi
Tonin je povedal, da verjetno od slavnega leta reform, ki ga je napovedal premier Robert Golob, ne bo ostalo veliko. Po Toninovem mnenju lahko neučinkovita vlada v sami opoziciji vzbudi tudi lažna pričakovanja in občutke, da se bodo stvari same postavile na svoje mesto. V soboto bodo v NSi izvedli programsko konferenco, na kateri bodo predstavili svoje rešitve propadajočega zdravstvenega sistema.
Po neuspelo vloženi interpelaciji kulturne ministrice Vrečko, je, tako Tonin, NSi politiko proti želela pretvoriti v politiko za. ““Desna sredina mora razumeti, da nam rušenje in kritizerstvo ne bo prineslo novih zmag. Zato je čas za spremembo,” je dejal in dodal, da so interpelacije le okrepile koalicijske politike in poudarile njihovo večino", je poudaril Tonin. Interpelacijo vlade so v SDS vložili brez podpisov NSi, še vedno pa velja stališče, da se morebitni Janševi vladi ne bodo priključili, a hkrati tudi ne aktualni Golobovi.
Več v članku z naslovom: Tonin: S kritizerstvom in rušenjem se ne da zmagovati, temveč s konkretnimi, boljšimi predlogi
Povezani članki
Zadnje objave
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Andrej Muren
Potem ni čudno, da tudi SDS ni hotela dati podpisov za interpelacijo proti ministrici za kulturo.
rasputin
Ne Tonin ne Janša ne povesta, kaj je razlog njune medsebojne mržnje.
Očitno se oba bojita za svoj ugled oziroma javno podobo.
Le kaj skrivata?
Je moč zaupati politiku, ki ni iskren do članov svoje stranke in do volivcev?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.