Nov vojaški uspeh za Ukrajino
Potem ko je ruski predsednik Vladimir Putin prav včeraj na podlagi referendumov podpisal dokumentacijo o priključitvi območij štirih ukrajinskih regij Rusiji, danes iz Ukrajine prihajajo nove dobre novice za ukrajinsko stran. Ta naj bi po več uspehih v protiofenzivi na severovzhodu države danes dosegla Liman v regiji Doneck in obkolila približno pet tisoč ruskih vojakov. Rusko poveljstvo naj bi zavrnilo prošnjo svojih vojakov za umik.
Strokovnjaki pričakujejo, da bo Liman v prihodnjih dneh znova zavzet s strani Ukrajine.
Strokovnjaki pričakujejo, da bo Liman v prihodnjih dneh znova zavzet s strani Ukrajine.
Povezani članki
Zadnje objave
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
9 komentarjev
rasputin
In tak, domnevno neveden in zavajajoč – JE “RASpUTIN”
***
vztrajnik Odbora 2014,70 let, ex OK knjižničar itd. - še dobro, da lahko beremo tvoje klobase, da se lahko smejemo.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ha, ha - STAR REK ZA ZAVAJANJE PROČ OD RESNICE.
kdor "RESNICE NITI - NE VE" SPLOH NE MORE LAGATI:
SAMO NEVEDEN JE ?
In tak, domnevno neveden in zavajajoč - JE "RASpUTIN"
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
p.s.
v Limanu res ni več Rusov,
umikajo se.
Vse to je na INTERNETU, v Google okence vnesete "WAR UKRAIN"
rasputin
Nato je menda zavrnil prošnjo Ukrajine za takojšnji sprejem v Nato. Nekaj pameti še premore ta nepotrebna napadalna vojaška zveza, da razume, da bi to pomenilo jedrsko vojno Nata z Rusijo.
Zelenskemu seveda ni mar, četudi bi pahnil ves svet v vojno in uničenje. Obnaša se kot Neron, ki je dal zažgati Rim, da bi užival v gledanju veličastnega požara. Samo upamo lahko, da mu ne bo uspelo nepotrebno ukrajinsko vojno, katere boter je tudi Zelenski, razširiti čez meje Ukrajine.
Če Bela hiša ne bi naredila državnega udara v Ukrajini leta 2014 v režiji dvojice Obama-Biden, sedanje vojne ne bi bilo, Ukrajina pa bi bila cela v svojih prvotnih mejah. Marionetni režim, ki ga je postavila Bela hiša, je sprožil državljansko vojno zoper rusko manjšino, to pa je začetek ukrajinske tragedije.
Če imaš Ameriko za "prijatelja", ne rabiš sovražnikov. To se vedno bolj kaže ne le za Ukrajino, temveč za vso Evropo, saj je militantna ameriška imperialistična politika Evropo spravila v energetsko krizo z vsemi posledicami, to je v zmanjšanje industrijske proizvodnje in znižanje blagostanja ljudi.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
bRREZ LETA 2014 SEDANJE VOJNE VEJETNO RES NE BI BILO, VENDAR BI BILO TO od vojne še slabše - za NERUSE-Ukrajince. Še bolj bi bili pod pritiskom "zlobnega" poseljevanja Ukrajine z proPutinRUSI in bi brez te vojne verjetno zamudili priložnost ZA OSAMOSVOJITEV-PRAVO od imperialnih Rusov. Kakšen OKUPATOR so bili PUTIN-RUSI vidimo v novo-osvobojenih krajih Ukrajine. Prestradani, civilisti z od PUTINRusov uničenimi domovi, brez oskrbe, brez služb, brez denarja, s pobitimi svojci itd. V zvezi z vohno v Ukajini "resnica - ni prva žrtev": PutinRUSI sonedvomen BRUTALEN AGRESOR IN OKUPATOR. Ukrajina NAJ POSTANE SAMOSTOJNA država kot npr. Poljska, Češka BREZ "DIRIGIRANJA, BREZ IZKORIŠČANJA IN BREZ POTUJČEVANJA iz PUTIN-RUSI Moskve. Mar ne ? L.r. vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan.
rasputin
Zgleda, da so se ruski rekruti naveličali vojne. Rusija pač nima izurjene profesionalne vojske, ki je enako učinkovita tako pri obrambi kot pri napadu, kot jo ima Amerika.
JNA, ki so jo sestavljali rekruti, se med 10-dnevno vojno za Slovenijo ni kaj prida upirala Teritorialni obrambi. Demoralizirani rekruti JNA so se množično predajali brez boja. Kot kaže, je tudi ruska armada demoralizirana, saj očitno ni več kos ukrajinski armadi.
Preobrat je sicer še vedno možen, če bo Rusija uspela zbrati 300 tisoč rezervistov, kot najavlja Kremelj, toda brez ustrezne borbene morale in dobre izvežbanosti tudi to ne bo nujno pomagalo. Več stotisočglava Afganistanska vojska, ki se ni bila pripravljena bojevati proti Talibanom, je razpadla tako rekoč v nekaj dneh.
Čaka rusko vojsko poraz? Se bo Kremelj v tem primeru zatekel k uporabi jedrskega orožja?
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
No, tam pri Limanu so tudi NAJEMNIKI-MORILCI "VAGNER". Niso tam le nekakšni Rusi-rekruti. Tam so v Ukrajini najboljši Putin Rusi vojaki. Upajmo, da bodo poraženi. In v celoti pregnani iz Donbasa v Putin Rusijo. "RASpUTIN" NAM BO PA POVEDAL, KOLIKO ukrajinskih otrok - SO Putin RUSKI REKRTUTI POBILI v Ukrajini v zadnjih 6 mesecih ? Pobili so jih cca 900 - otrok. Podatek srbskega poslanca BGD D. ŠORMAZA O "SHAM" REFERENDUMU - v Donbasu itd JE PRED KRATKIM potekala res burna polemika na srbskem TV STUDIU B - med Rusinjo Marino ... - proputinistko in med BGD poslancem D. Šormazom iz Evroatlantskega sveta Srbije. Res zanimiva polemika pod naslovom "BURNA RASPRAVA OKO REFERENDUMA..." oddaja"BEZ KOMPROMISA". Toliko. Vse to se dobi na INTERNETU, če vnesete besedi WAR UKRAIN v Google. L.r. vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan.
rasputin
Prva žrtev vsake vojne je resnica. Kdor brezpogojno verjame eni strani, je ali bedak ali lažnivec. Ali oboje.
Peter Klepec
Dobra novica za teh pet tisoc ruskih vojakov, ki bodo vojno preziveli.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj, dober dan vsm.
Ta novica je seveda dobra.
Upajmo, da bo Ukrajincem dokončno uspelo zasesti LIMAN.
NASPLOH SE MORAMO ZAVEDATI, DA JE PRECEJŠNJE ŠTEVILO Rusov
naseljenih po Ukrajini in zlasti v Lugansku in Donbasu
- posledica dolgotrajne, seveda "ZLOBNE" IMPERIALNO
NADOBLASTNE POLITIKE carskih, Stalin in Putin RUSOV
- do imperialno okupiranih in KOLONIZIRANIH manjših narodov
-- podjarmljenih v Moskva RUSIJO.
Pravico do razvoja lastne narodne samozavesti in do lastnih neodvisnih držav - so Moskva RUSI vedno - odrekali in preprečevali.
Zlasti na način NAMERNEGA POLITIČNEGA NASELJEVANJA RUSO v bližnje in v oddaljene "republike ex SZ Rusije.
Rusi v Ukrajini nikoli niso bili "DOMOVINSKI", VEDNO SO BILI LE "POLIT PRISELJENCI".
ŽAL JIH JE ZLASTI v Lugansku - Rusov - - PRECEJ
- A ČE BODO potiukrajinsko USMERJENI - SE BODO MORALI - IZSELITI.
Skratka: domovinsko območje Rusov v PUTIN RF - je le srednja in zgornja Volga, Moskva, ex Leningrad - do Urala.
Povsod drugod pa so Rusi -- polit naseljenci.
Podobno vlogo imajo RUSI kot so jo imeli NEMCI v ex AVSTROOGRSKI:
vse manjše narode so hoteli nadvladati in PONEMČITI.
Toliko.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.