Načrtovani zakoni in ukrepi, referendumska kampanja ter zajezitev energetske draginje: vrh koalicije na Brdu pri Kranju

Uredništvo

Foto: Bor Slana, STA
Predsednik vlade Robert Golob bo danes na Gradu Brdo ob 13h gostil drugi vrh vlade od prevzema oblasti. Srečanje, na katerega so povabljeni vsi ministri in poslanci vladnih strank, bo kot osrednjo temo verjetno imelo prihajajoče tri referendume, za katere vlada vodi kampanjo pod sloganom "3 X ZA". Vsi trije predsedujoči koalicijskim strankam bodo namreč podali svoje razloge, zakaj po njihovo volivci morajo glasovati v podporo vsem trem zakonskim predlogom.

Drugi dve pomembni temi, ki se bodo obravnavale na vrhu, so zakoni in ukrepi, ki jih vlada pričakuje v prihodnje, ter soočenje z naraščajočo energetsko draginjo. Pričakuje se, da bo razprava daljša, kot je bila na zadnjem vrhu koalicije. Kljub temu pa so koalicijske stranke po njihovih besedah enotne in ostrejših razprav ni pričakovati.

Ena od tema bi lahko bila tudi združitev Muzeja slovenske osamosvojitve z Muzejem novejše zgodovine. Golob naj bi vsaj za zdaj načrtovano spremembo ministrice Levice Aste Vrečko  poskušal zadržati.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki