Ministra Kumer in Fajonova bosta naslednji teden končno podpisala pogodbo za alžirski plin

Uredništvo

Gradnja plinovoda Balkanski tok Foto: depositphotos.com
Po besedah predsednika vlade Roberta Goloba bosta naslednji teden, 15. novembra, minister za infrastrukturo Bojan Kumer in zunanja ministrica Tanja Fajon v Alžiru, kjer bosta končno podpisala pogodbo za alžirski plin.

V Alžiru naj bi podpisala memorandum o nadaljnjem energetskem sodelovanju med državama, podpisana pa bo tudi pogodba med Geoplinom in alžirskim pogodbenim partnerjem.

Pogodba, po Golobovih besedah, za prihodnja tri leta predvideva nakup okoli 300 milijonov kubičnih metrov zemeljskega plina na leto, kar je približno tretjina trenutne slovenske letne porabe.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki