Janko Kersnik: Kmetska slika, ki nam je še vedno v veliko sramoto
Kadarkoli se peljem mimo razvalin gradov ali si jih ogledujem od blizu, me zaboli v srcu. Koliko lepih gradov smo imeli nekdaj, koliko čudovitih grajskih zgodb se je spletalo v njih, kako pomembni deli slovenske zgodovine so skriti v ruševinah.
Sam sem se na to kot pisatelj odzval z zbirko enajstih romanov z naslovom Slovenske grajske zgodbe. Knjige so zelo brane, kar pomeni, da med bralci tovrstna zamolčana zgodovina vsekakor vzbuja pozornost. Kritike pa itak nimamo. Ddr. Igor Grdina mi je v e
Za ogled se:
Želite prebrati ta članek?
Prijavi se
Naroči se
Vsebina je dostopna našim zvestim naročnikom.
Oglejte si naše naročniške pakete.
Imate težave z dostopom do zaklenjenih vsebin?
Kadarkoli nam lahko pišete na [email protected]. Na telefonski
številki 068 / 191 191 pa smo dosegljivi vsak delovnik od 9h do 15h.
2 komentarja
Mitja Pucelj
Tu je še en primer, ko se je izmišljeni Čebinski novi zavezi, morala napisati na novo tudi Čebinska stara zaveza, v kateri se je cel čas pričakovalo odrešitelja naroda - rojstvo KP na Čebinah. Čebinska princesa naš še zmeraj opozarja, da moramo nujno ohraniti "tekovine revolucije". Ona sicer ne, njeni pokrovitelji pa že vedo zakaj.
Peter Klepec
Re:… Koliko lepih gradov smo imeli… Kdo je to “mi”? Glede na to, da so lastnike nagnali, ker niso bili “mi”, tudi gradovi ne morejo biti “naši”.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.