Golob v razpletu volitev v Italiji ne vidi nobenega problema in pričakuje nadaljevanje dialoga med državama
Premier Robert Golob je po nedeljskih parlamentarnih volitvah v Italiji izrazil pričakovanje, da bo dialog z Italijo tudi po oblikovanju nove vlade v Rimu tako kot doslej potekal še naprej popolnoma normalno.
Izpostavil je, da se je treba zavedati, da živimo v Evropski uniji, ki je zveza enakopravnih držav, v katerih se politika menja, tako kot se menja tudi v Sloveniji. "Prepričan sem, da samo menjava usmeritve neke vlade znotraj EU ne more biti na noben način nekaj, kar bi nas moralo resno skrbeti, zato ker EU temelji na istih vrednotah, to so vrednote postvojne ureditve, v katerih ni prostora za fašizem," je pojasnil.
Zato se ne želi obremenjevat z napovedmi. Raje verjame, da so italijanski volivci in volivke "izbrali zase najboljšo vlado" in jim je pri tem zaželel vso srečo.
Več o volitvah v Italiji pa si preberite v prispevku Zmagovita Melonijeva: “Pišemo zgodovino, Italija pripada Italijanom, ne pa Ursuli von der Leyen”.
Izpostavil je, da se je treba zavedati, da živimo v Evropski uniji, ki je zveza enakopravnih držav, v katerih se politika menja, tako kot se menja tudi v Sloveniji. "Prepričan sem, da samo menjava usmeritve neke vlade znotraj EU ne more biti na noben način nekaj, kar bi nas moralo resno skrbeti, zato ker EU temelji na istih vrednotah, to so vrednote postvojne ureditve, v katerih ni prostora za fašizem," je pojasnil.
Zato se ne želi obremenjevat z napovedmi. Raje verjame, da so italijanski volivci in volivke "izbrali zase najboljšo vlado" in jim je pri tem zaželel vso srečo.
Več o volitvah v Italiji pa si preberite v prispevku Zmagovita Melonijeva: “Pišemo zgodovino, Italija pripada Italijanom, ne pa Ursuli von der Leyen”.
Povezani članki
Zadnje objave
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Madison
Golob: "...ker EU temelji na istih vrednotah, to so vrednote postvojne ureditve, v katerih ni prostora za fašizem."
Za fašizem ni prostora, toda žal je bilo v tej isti Evropi, ki je danes EU, mnogo preveč prostora za komunizem! Komunizem je v 45-ih letih totalitarne vladavine, v polovici držav današnje EU naredil mnogo več škode kot fašizem v 21-ih letih vladavine v Italiji.
Kakšno mentalno pohabljenost je v ljudeh ustvaril komunizem, lahko spoznavamo skozi besede teh, ki imajo stalno polne gobce fašizma, s katerim obmetavajo druge ljudi, obenem pa imajo sami polne riti iz komunizma podedovanih družbenih privilegijev.
rasputin
to so vrednote postvojne ureditve, v katerih ni prostora za fašizem,” je pojasnil.
***
Se bojim, da se je s tem stavkom Golobu zareklo podobno kot Pahorju, ki je hotel pokroviteljsko soliti pamet Srbom in je dobil nazaj krepke klofute.
MEFISTO
Res je moder ta naš premier Golob!
Kod je hodil, ko so po svetu delali slab vtis Bratuškova, Cerar in Šarec?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.