Gen-I industrijskim podjetjem ne daje ponudb za zakup energije

Uredništvo

Foto: https://www.9tro.com/
Kot poroča N1 Slovenija, Gen-I in njegova hčerinska družba Elektro energija trenutno ne pošiljata ponudb industrijskim podjetjem za zakup elektrike za prihodnje leto. Slovenska industrija je imela poleti zakupljeno približno tretjino količine plina in elektrike, ki jo bodo potrebovali naslednje leto. Od poletja so cene še narasle, in sicer na madžarski borzi za okoli petkrat v primerjavi z začetkom leta.

“V luči trenutne nepredvidljive situacije na veleprodajnih trgih, posledično izjemne izpostavljenosti nihajnosti trga in ekstremno povečanih zahtev po denarnih kritjih na mednarodnih energetskih borzah, začasno ponudb za dobavo elektrike in zemeljskega plina za leto 2023 industrijskim odjemalcem ne izdajamo,” so za N1 povedali pri Gen-I. Tako Gen-I kot Elektro energija bodo ponudbo industriji obnovili po razgrnitvi ukrepov Evropske komisije, ki je napovedala intervencijo na trgu z elektriko in plinom.

V Petrolu in Energiji plus ponudbe pošiljajo, a pretiranega zanimanja podjetij ni, še poroča N1.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki