Dogovor med Fajonovo in Pahorjem o njegovem članstvu v SD

Uredništvo

Foto: Rok Rakun, Ppr
Bivši predsednik republike Borut Pahor je, preden je zasedel najvišji položaj v državi, stranko SD vodil dolgih 15 let. Njegova novembrska izjava, da se želi z vodstvom stranke pogovoriti o ponovni aktivaciji članstva, je sprožila burne reakcije. “V politiki je že več kot 30 let, kar je že nek pokazatelj, da bi moral oditi v pokoj," je denimo izjavil predsednik strankinega podmladka Luka Goršek.

Kot poroča N1, sta Pahor in predsednica stranke Tanja Fajon vendarle dosegla dogovor: njegov status v stranki bo ostal enak, kot je bil zadnjih deset let, ko je predsedoval državi. Članarine še naprej ne bo plačeval, v stranki pa se tudi ne namerava aktivno angažirati, še poroča N1.

Preberite tudi komentar Petra Jermana o odločitvi, da Pahor ne postane posebni odposlanec vlade pri lobiranju za slovensko kandidaturo za nestalno članico Varnostnega sveta OZN: Novi sovražnik številka ena: Borut Pahor.



 
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki