Fakulteta za družbene vede ima od novega leta štiri brezspolna stranišča. Tri so v pritličju, eno v mednarodni čitalnici. Slednji je bil dotlej ženski WC, prvi trije pa so bili prej ločena stranišča za ženske, moške in invalide.
Vsa ostala stranišča na fakulteti so (za enkrat) ostala deljena na tista za ženske, moške in invalide.
S tem ob Fakulteti za socialno delo tudi FDV uvaja radikalno levoliberalno filozofijo, ki je na Zahodu vse bolj agresivna in kot taka se tudi v Sloveniji nedvomno ne bo ustavila zgolj na najbolj levih državnih fakultetah.
Nove označbe t.i. brezspolnih stranišč v pritličju FDV
Sprememba se pozna v simbolu na vratih, v pritličnem moškem stranišču, ki je prej vsebovalo dve školjki in tri pisoarje, pa so pisoarje odstranili. Brezspolna stranišča imajo torej le še dve školjki. Ob spremembi ženskega in invalidskega stranišča v brezspolno do sprememb razen na vratih ni prišlo.
Predlog za uvedbo takšnih stranišč je fakulteta od študentov magistrskega študija prejela lani spomladi, z uvedbo enega spolno nevtralnega stranišča se je strinjal Študentski svet FDV, jeseni je odločitev očito potrdil tudi senat fakultete.
V prejšnjem moškem stranišču so ob spremembi v brezspolno stranišče pisoarje odstranili
Po spolu deljena stranišča naj bi bila po mnenju ideologov fakultete do transspolnih oseb in vseh, ki se ne identificirajo z moškim ali ženskim spolom diskriminatorna. Te naj bi namreč doživljale stisko, katero stranišče uporabiti. Unisex stranišča naj bi tako pripomogla k njihovemu vključevanju v družbo in k preprečevanju neprijetnih čustev LGBT+ oseb. Brez dvoma pa je zanimivo dejstvo, da sprememba ni prinesla enega univerzalnega stranišča s pisoarjem in školjko (čeprav tudi LGBT+ osebe lahko uporabljajo pisoar), temveč so univerzalna stranišča le ta s školjkami.
Oznake na binarnih straniščih
Na FDV je že pred časom potekala razprava, v kateri so uvedbo brezspolnih stranišč oz. nebinarno označevanje stranišč predlagali za vsa javna stranišča.
Če drži, kar pravi klinični psiholog Jordan Peterson - da je tisto, kar se danes dogaja na fakultetah, vsakdanja realnost v največ petih letih - potem se bo trend takšnih stranišč iz FDV in Fakultete za socialno delo širil dalje.
Normalni ljudje vemo že od pamtiveka naprej, da so moški eno , ženske drugo, družina eno, širša družba drugo, ženska stranišča eno, moška stranišča drugo. Sodobni "progresivni" pa so v razvoju zaspali in sedaj ne vedo, v kako stranišče bi šli. https://t.co/pq3Rb25KiP
Vlada kar hudomušno udejanja agendo izenačevanja spolov; moške so najprej črtali s semaforjev, poklicne vojake so odpoklicali z njihovega terena, kot bi ne bilo dovolj so jim za nameček vzeli še pisoarje. pic.twitter.com/GDnXPS7jMi
Intuitivno bi lahko sklepali, da bo vsakdo, ki univerzalno stranišče sprejema doma, takšnega lahko sprejel tudi na javnih krajih. A izkušnje iz tujine kljub temu kažejo, da uvedba brezspolnih stranišč, garderob in tušev sproža množico problemov, vezanih na pravico do zasebnosti.
Hkrati ne gre pozabiti, da ne gre za stranišča, temveč za ideologijo, ki vse bolj agresivno vstopa v slovensko družbo, tako z indoktrinacijo v vrtcih in šolah, kot tudi z izsiljevanjem "pravic" LGBT+ gibanj in organizacij. Ta kljub dejstvu, da gre za manjšino, agresivno vsiljujejo svoje poglede in način življenja celotni družbi in poskušajo utišati vsakogar, ki opozarja na pasti in nesmisle ideologije, ki se tudi pri nas agresivno širi.
Doma vsi uporabljamo skupno stranišče, ker smo si pač blizu.
Na javnem stranišču pa ne želim, da v kabini poleg mene sedi dec... Bi me bilo strah, kdaj bo od zgoraj pogledala kakšna pobalinska glava in se norčevala. Hočem svoj mir.
Kar se pa tiče urniranja sede za moške....vprašajte kakšnega urologa za mnenje....
To da ste pobrali dol pisoarje se tudi meni zdi "pobabljenje", kastracija decov.
Dajte jih enkrat vprašat kako je zanje lažje lulat....stoje ali sede?
Zakaj jim za božjo voljo hočete pobrati vse kar je del njihove identitete?
Bog se usmili kam to pelje...
A bodo zdaj kar po stenah lulali ali kaj? Bog se jih usmili, razpravljali so o tem zakaj moški lulajo stoje. Jaz sem mislil, da na fakultetah razpravljajo o študjskih programih, kako dvigniti raven izobrazbe, študijski literaturi in podobno. Ne, oni pa o lulanju. Bistroumo. Izpod razumnega dvoma : dokončno se jim je odpeljalo. Oni sicer rečejo temu napredek, a to je pa že vprašanje za psihiatre. Njihova veda se namreč ukvarja s kognitivnimi disonacami.
Kraševka
18. 01. 2020 15:26:330
Dobro povedano. Fakulteta - FDV, je dejansko USMERJANJE ljudi v LEVO.
Zato prihajajo mladi z diplomo močno kontaminirani z LEVO IDEOLOGIJO. In ker levica nima več nobenih jasnih načrtov, da obdrži vladavino, se poslužuje ŠOLSTVA kjer proizvaja VOLILCE.
Tako FDV, kot Filo-faks ne težijo več k temu, da bi PODAJALI znanje, ampak se po vsem oddaljujejo od NARAVE in zdrave kmečke pameti.
Brez skrbi, dejanja proti naravi ne bodo ostala nekaznovana.
O tem, zakaj se to dogaja ravno na FDV, pa vprašajte Vodeba.
Ravno berem njegovo imenitno knjigo "Prvi spol", kjer lepo razčleni in pojasni to bolano brezumje feminizma.
Skozi zgodovino smo na področju higiene odvajanja ugotovili, da moški pač težko točno *nacentramo*. Nekateri imajo tudi razpršen curek, podoben tušu. Potreba po pisoarju je pač biološko pogojena.
In, se mi dozdeva, da bo to posilstvo moške narave še najbolj osrečilo gospodične, ki se bodo lahko usedle na sveže stuširano školjko...
Sedaj pa že mora biti večini jasno, zakaj pravični Bog naseljuje muslimane po teh krajih.
Kraševka
17. 01. 2020 20:50:440
Tudi jaz tako razmišljam. Ker je zahod prepustil "vajeti" v roke LGBT, bo postalo vse IZTIRJENO. božja previdnost je zato k nam poslala muslimane, ki dobro razlikujejo kdo je mož in kdo je žena.
Narava se vedno IZRAVNA in se je ne da preslepiti.
13 komentarjev
STAJERKA2021
Če so v šolstvu edini problemi WC-ji, potem nas res ni pomoči!
Ukvarjajo se - tako kot vlada - z brezveznimi stvarmi!
Kraševka
Res je.
saramatej
Naj se oglasi prosim kakšen urolog....
saramatej
Doma vsi uporabljamo skupno stranišče, ker smo si pač blizu.
Na javnem stranišču pa ne želim, da v kabini poleg mene sedi dec... Bi me bilo strah, kdaj bo od zgoraj pogledala kakšna pobalinska glava in se norčevala. Hočem svoj mir.
Kar se pa tiče urniranja sede za moške....vprašajte kakšnega urologa za mnenje....
To da ste pobrali dol pisoarje se tudi meni zdi "pobabljenje", kastracija decov.
Dajte jih enkrat vprašat kako je zanje lažje lulat....stoje ali sede?
Zakaj jim za božjo voljo hočete pobrati vse kar je del njihove identitete?
Bog se usmili kam to pelje...
debela_berta
Pajki in mrčes bodo edini obiskovalce tega velenaprednega ve-ce-ja... svašta...
pozdrav
Neumnost na kubik. Zdaj bomo pa še moški morali čakati v kolonah za WC, ker ne bo več pisoarjev.
Friderik
A bodo zdaj kar po stenah lulali ali kaj? Bog se jih usmili, razpravljali so o tem zakaj moški lulajo stoje. Jaz sem mislil, da na fakultetah razpravljajo o študjskih programih, kako dvigniti raven izobrazbe, študijski literaturi in podobno. Ne, oni pa o lulanju. Bistroumo. Izpod razumnega dvoma : dokončno se jim je odpeljalo. Oni sicer rečejo temu napredek, a to je pa že vprašanje za psihiatre. Njihova veda se namreč ukvarja s kognitivnimi disonacami.
Kraševka
Dobro povedano. Fakulteta - FDV, je dejansko USMERJANJE ljudi v LEVO. Zato prihajajo mladi z diplomo močno kontaminirani z LEVO IDEOLOGIJO. In ker levica nima več nobenih jasnih načrtov, da obdrži vladavino, se poslužuje ŠOLSTVA kjer proizvaja VOLILCE. Tako FDV, kot Filo-faks ne težijo več k temu, da bi PODAJALI znanje, ampak se po vsem oddaljujejo od NARAVE in zdrave kmečke pameti.
kdorkoli
Brez skrbi, dejanja proti naravi ne bodo ostala nekaznovana.
O tem, zakaj se to dogaja ravno na FDV, pa vprašajte Vodeba.
Ravno berem njegovo imenitno knjigo "Prvi spol", kjer lepo razčleni in pojasni to bolano brezumje feminizma.
Hribarjev Rafko
Evolucijsko nazadovanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skozi zgodovino smo na področju higiene odvajanja ugotovili, da moški pač težko točno *nacentramo*. Nekateri imajo tudi razpršen curek, podoben tušu. Potreba po pisoarju je pač biološko pogojena.
In, se mi dozdeva, da bo to posilstvo moške narave še najbolj osrečilo gospodične, ki se bodo lahko usedle na sveže stuširano školjko...
AlojzZ
Sedaj pa že mora biti večini jasno, zakaj pravični Bog naseljuje muslimane po teh krajih.
Kraševka
Tudi jaz tako razmišljam. Ker je zahod prepustil "vajeti" v roke LGBT, bo postalo vse IZTIRJENO. božja previdnost je zato k nam poslala muslimane, ki dobro razlikujejo kdo je mož in kdo je žena. Narava se vedno IZRAVNA in se je ne da preslepiti.
MEFISTO
Študentje FDV bodo ob ostalih prednostih na tej fakulteti že preboleli kastracijo.
Ena od prednosti je tudi ta, da študent na FDV lahko pade samo po stopnicah, najtežji predmet pa so meda hrastova vrata.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.