Boštjančič: Bolj bi morali obdavčiti tiste, ki imajo več stanovanj
Ministrstvo za finance se z uvedbo nepremičninskega davka zelo intenzivno ukvarja, je povedal v intervjuju za Sobotno prilogo minister za finance Klemen Boštjančič. Kmalu po novem letu naj bi predstavili predlog, ki ga bodo usklajevali z različnimi javnostmi. Boštjančič ni napovedal le uvedbe davka na nepremičnine, pač pa velik paket davčnih sprememb, ki bo v enem delu naslavljal davek na premoženje.
Golobova vlada se bo lotila vseh davčnih področij. Eno je davek na nepremičnine oziroma na premoženje, ki se ga lahko obdavči. Obljublja, da s tem ne bodo prizadeli velike večine prebivalcev. Tisti, ki ima dva ali tri stanovanja, ki jih niti ne uporablja, bi moral biti po ministrovih besedah bistveno bolj obdavčen. Enako velja za prazna stanovanja. Pri obdavčevanju je izpostavil še razliko med dolgo- in kratkoročnimi najemi.
˝V tem kontekstu nameravamo pripraviti predlog zelo širokih, vseobsegajočih sprememb. In če me sprašujete o nepremičninah, bomo to absolutno naslovili, predvsem tisti del nepremičnin, za katere ocenjujemo, da jih imajo tisti, ki si lahko privoščijo, da prispevajo več v javno blagajno.˝
Golobova vlada se bo lotila vseh davčnih področij. Eno je davek na nepremičnine oziroma na premoženje, ki se ga lahko obdavči. Obljublja, da s tem ne bodo prizadeli velike večine prebivalcev. Tisti, ki ima dva ali tri stanovanja, ki jih niti ne uporablja, bi moral biti po ministrovih besedah bistveno bolj obdavčen. Enako velja za prazna stanovanja. Pri obdavčevanju je izpostavil še razliko med dolgo- in kratkoročnimi najemi.
˝V tem kontekstu nameravamo pripraviti predlog zelo širokih, vseobsegajočih sprememb. In če me sprašujete o nepremičninah, bomo to absolutno naslovili, predvsem tisti del nepremičnin, za katere ocenjujemo, da jih imajo tisti, ki si lahko privoščijo, da prispevajo več v javno blagajno.˝
Povezani članki
Zadnje objave
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Peter Klepec
Povecan davek na nepremicnine v najemu bo povecal najemnine. Ce ne bo, se bo zmanjsalo stevilo najemniskih stanovanj.
Ali drugace: ce ljudje ne bodo mogli najeti stanovanja, naj si ga pa kupijo (prosto po: ce nimajo kruha, naj jedo potico).
Sicer pa, ce se davki in sploh poslovno okolje drasticno spreminjajo z vsako naslednjo vlado, je moj edini nasvet tistim, ki imajo kapital za investicije: bezite iz Slovenije dokler morete!!!
Peter Klepec
Ob tem se spominjam casov, ko so obcine pritisnile z davki obrtnike, kadarkoli so rabile denar. Vemo kaj se je zgodilo potem.
rasputin
Če bodo še bolj obdavčili tiste, ki imajo več stanovanj, bo stanovanj še manj. V stanovanja namreč investirajo tisti, ki imajo denar. Če investitorjev ne bo, tudi stanovanj ne bo. In še več stanovanj se bo oddajalo na črno. Seveda bodo rasle tudi najemnine. In revščina.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.