Avstrija podaljšuje nadzor na meji s Slovenijo. Slovensko zunanje ministrstvo ukrep ocenjuje kot neutemeljen

Uredništvo

foto: policija.si
Avstrija je že sredi oktobra evropsko komisijo obvestila, da bo zaradi povečanja migracijskih tokov podaljšala nadzor na meji s Slovenijo, in sicer do 11. maja prihodnje leto.

Slovenija po navedbah Ministrstva za zunanje zadeve meni, da je odločitev Avstrije neutemeljena, oziroma da niso dokazali obstoja resne grožnje varnosti. Na ministrstvu Avstrijce še opozarjajo na odločitev Sodišča EU, da se taki nadzori lahko izvajajo zgolj 6 mesecev.

Ministrstvo se sklicuje tudi na to, da je število vrnjenih oseb majhno in primerljivo številkam iz preteklih let, čeprav je število ilegalnih prehodov meje napram prejšnjemu letu močno naraslo.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki