5.977 pacientov z napotnico ostalo brez termina
Ob brisanju neizkoriščenih terminov je oktobra, domnevno zaradi napak zdravstvenih izvajalcev, 5.977 pacientov ostalo brez prihodnjega termina. Potrebno jim bo dati nove. Zdrs se je zgodil ob ponovnem uvajanju prakse brisanja neizkoriščenih terminov, ki se je ukinil med časom pandemije.
Vseh izbrisanih napotnic je bilo čez milijon, pripadajočih skoraj 300.000 osebam. 5.977 med njimi pa je bilo oškodovanih za prihodnji termin, ki se ga niso mogli udeležiti. Nekateri so izgubili celo še kasnejše termine za posamezna področja. Zaradi človeških napak ali napak v informacijskem sistemu so se podobne, a manj obsežne težave že pojavljale.
Vseh izbrisanih napotnic je bilo čez milijon, pripadajočih skoraj 300.000 osebam. 5.977 med njimi pa je bilo oškodovanih za prihodnji termin, ki se ga niso mogli udeležiti. Nekateri so izgubili celo še kasnejše termine za posamezna področja. Zaradi človeških napak ali napak v informacijskem sistemu so se podobne, a manj obsežne težave že pojavljale.
Povezani članki
Zadnje objave
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Do izbranega zdravnika le še štiri dni v tednu?
25. 6. 2026 ob 9:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj dober dan vsem.
Ponavljam. Pred kratkim sem se prijavil na platformo "GOSODAR ZDRAVJA", ki je računalniška platforma slo javnega zdravstva. S težavami mi je prijava v to platformo uspela, za večino starejših je zagotovo preveč komplicirana. Prej sem zdravila naročač pri moji osebni zdravnici - na obisku v nje ordinaciji, preko telefona ali po e-pošti. Zdaj naročanje, kontakt z zdavnikom po e-pošti - ni več mogoč.
Opozarjam torej
tudi na PLATFORMO “GOSPODAR ZDRAVJA”,
KI JE SEVEDA RAČUNALNIŠKA.
Narejena je ta patforma – IKT KOREKTNO,
vendar tako zapleteno, s toliko koraki pri PRIJAVI VANJO
IN PRI VNOSU PODATKOV O ŽELENIH ZDRAVILIH,
RECEPTIH, NAPOTNICAH itd.
da je za večino starejših Slovencev – ta platforma – čisto – NEUPORABNA.
Veiko starejših pacientov
PC- RAČUNANIKOV – SPLOH – NIMA.
Evidenca istih postopkov – POTEKA TOREJ NA 2, 3 NAČINE:
- RAČUNALNIŠKO,
- NA OBISKU,
- PREKO TELEFONA.
Skratka: velik del pacientov bo še vedno – se naročal na preglede, dobival recepte itd.
neposredno
z obiskom pri OSEBNEM ZDRAVNIKU, ALI PREKO TELEFONOV v ordinacijah.
Morda je razlog
za ta “IZBRIS PACIENTOV” – prav v uvedbi platforme “GOSPODAR ZDRAVJA” ?
Ne vem, DOMNEVAM.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan: ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komunsocializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Dodajam, ta tema O "IZBRISU PACIENTOV" je bolj zahtevna, zato naj jo samostojno obdela kateri od avtorjev Domovine. Osebno SAMO DOMNEVAM, DA PLATFORMA JAVNEGA ZDRAVSTVA "Gospodar zdravja" - vključuje tudi: - lekarne, ki sprejemajo recepte in izdajajo zdravila z receptov, - klinike, klinike v okviru zdravstvenega sistema R.S, ki izvajajo zdravstvene storitve - na osnovi napotnic - izdanih pri osebnih zdravnikih - in verjetno tudi - sistem ZAVODA ZA ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE, ki preko TEGA SISTEMA ALI POVEZANO Z NJM - PLAČUJE - ZDRAVILA S PREDPISANIH RECEPTOV, - ZDRAVSTVENE STORITVE IZVEDENE - V SAMIH ORINACIJA OSEBNIH ZDRAVNIKOV - IN NA SPECIALISTIČNIH KLINIKAH - kamor smo bili pacienti napoteni s strani osebnih zdravnikov. Plačeanje seveda potek iz obveznega in iz dopolnilnega zavarovanja. Jaz oseno točnega razloga in kje je prišlo do tega "IZBRISA PACIENTOV" SEVEDA - NE VEM. POLIT PARLAMENTARNE STRANKE NJ USTANOVIJO PARLAMENTARNO PREISKOVALNO KOMISIJO - pa bo ta "izbris pacientov" hitro in uradno pojasnjen. Mar ne ? L.r. vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan: ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komunsocializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.