Zveza borcev kritizirala glasovanje Slovenije pri osnutku resolucije o boju proti nacizmu
Zveza združenj borcev za vrednote NOB Slovenije je na predsednika Boruta Pahorja in zunanjo ministrico Tanjo Fajon naslovila pismo, v katerem je kritizirala glasovanje Slovenije pri osnutku resolucije o boju proti nacizmu, neonacizmu in drugim podobnim praksam.
Odboru generalne skupščine Združenih narodov je omenjen osnutek poslala Rusija, ki ga je 4. novembra tudi sprejel. Slovenija je osnutku nasprotovala. Pojavili so se namreč pomisleki, da je Rusija z osnutkom “skušala upravičiti svojo agresijo proti Ukrajini na podlagi domnevne odprave neonacizma”.V zvezi borcev se sprašujejo, na čem je bilo glasovanje Slovenije utemeljeno, saj se je do sedaj Slovenija pri podobnih resolucijah vzdržala.
Nekatera izmed združenj ZZB so glasovanje označila za “pljunek na grobove padlih partizanov in umrlih v uničevalnih taboriščih”.
Odboru generalne skupščine Združenih narodov je omenjen osnutek poslala Rusija, ki ga je 4. novembra tudi sprejel. Slovenija je osnutku nasprotovala. Pojavili so se namreč pomisleki, da je Rusija z osnutkom “skušala upravičiti svojo agresijo proti Ukrajini na podlagi domnevne odprave neonacizma”.V zvezi borcev se sprašujejo, na čem je bilo glasovanje Slovenije utemeljeno, saj se je do sedaj Slovenija pri podobnih resolucijah vzdržala.
Nekatera izmed združenj ZZB so glasovanje označila za “pljunek na grobove padlih partizanov in umrlih v uničevalnih taboriščih”.
Povezani članki
Zadnje objave
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Do izbranega zdravnika le še štiri dni v tednu?
25. 6. 2026 ob 9:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
8 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
SE GLOBOKO STRINJAM.
Tudi v SLOVENIJI BO TREBA javno-državno OBSODITI bratomorilne žal slovenske staliniste iz "MAČEK, KARDELJ, M. RIBIČIČ COMP.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan: ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komunsocializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd
pozdrav
V ZZB niso pozabili, da morajo držati skupaj z ruskimi zločinci, ki prav tako pobijajo svoje brate.
Kraševka
Resolucija o BOJU proti NACIZMU, dejansko zajema tudi Komunizem, če je to napisano:
" Boj proti NACIZMU, NEOnacizmu in podobnim praksam.
Kje se je učil Hitler?
Hitler se je izuril v Rusiji pri svojem učitelju Stalinu. Zato sta tudi DRUŽNO napadla Poljsko septembra 1939 in s tem sprožila 2.s.vojno.
Stalin je pomoril več milijonov ljudi in s tem prednjači pred Musolinijem in Hitlerjem.
Učenec Stalina je bil tudi J.B. Tito, ki se je tam izuril in potem v Jugoslaviji MORIL, ne le med vojno, ampak še leta po končani 2.s. vojni.
In te pomore še danes naša ZZB, imenuje vrednote. Dejansko ZZB raja nad grobovih zavednih Slovencev, ki jim še danes ne privoščijo GROBA. Zato ta organizacija ZZB krši človekove pravice.
NEMČIJA pa je takoj po vojni (prav to nedeljo je minilo 75 let) - 20.11. 1945 izvedla NURENBERŠKI proces, kjer je bilo VSEM Nacistom sojeno.
Tudi pri nas bi morali imeti tak proces, kjer bi OBSODILI KOMUNISTIČNE ZLOČINE. Ker so zločinci mrtvi, bi moral na zatožno klop stopiti predsednik ZZB, ki še danes te zločine poveličuje.
Kraševka
Oprostite napaki, to nedeljo je minilo 77 let, ko so Nemci v Nemčiji SODILI Nacistom. Kdaj bodo v Sloveniji sodili Komunistom, za vse zločine, kamor spada tudi POBIJANJE razoročenih UJETNIKOV???
MEFISTO
Zvezo združenj kruhoborcev za vrednote NOB sprašujem, ali je to tudi pljunek na grobove partizanov, ki jih je pobila komunistična partija?
korosec.france
Med narodom, ki se ne boji komunizma, se desetletja pričevanjsko zaupno pripoveduje, da so komunisti pobili do 35% svojih. Pod tem se razume, da komunistični podatki o žrtvah ne veljajo, ker so čista laž in drugo, da se ve, da so med njihovimi žrtvami najmanj sledeče žrtve: 1. v partizanih nejavno pobiti, pač pa v hrbet "ustreljeni med potjo v drugo enoto", brez "sodbe" ( partizanska "sodba" je obsodba Partije ali Krajevnega odbora OF in podobno) 2. v partizanih ubiti "na licu mesta" kot izmišljena in nesojena kazen, n.pr. "zaspal na straži" ali pa "ukradel si to in to" ob tem, da so partizani organizirano krdali drugačemislečim redno in ztrajno in so družinam pobrali čisto vse, predvsem hrano do zadnjega krompirja in obleko. 3. vsi, ki so bili v partizanih "obtoženi, sojeni, mučeni in umorjeni" na podlagi lažne obtožbe farsičnega sojenja nelegitimnega "sodišča" nelegitimne Partije in nelegitimne vojske. 4. predvsem mobilizirani partizani, ki so bili brez orožja, brez prave priprave poslani v prvo borbeno linijo v smrtno past proti napredujočemu ali utrjenemu okupatorju - tega je bilo tako veliko, da se ti ustavi pamet. 5. v partizane sprejeti drugačemisleči pripadniki drugačnih strank kot je bilo sicer zapovedano in kot najbolj boleče, pripadniki prve antifašistične, tudi borbene, organizacije v Evropi, TIGR 6. v partizane sprejeti pripadniki vojske kraljevine Jugoslavije, ki so bili iz Afrike in od drugod dogovorno poslani od Zaveznikov, najbolj znana je bila skupina " primorskih padalcev" 7. veliko drugih slovenskih ljudi, ki so bili za partizansko gibanje, vendar pa spoznani za nezanesljive, dvomljive in podobno, ogromno takih ljudi je končalo svojo pot tako kot zgoraj našteti. Kar je najbolj grozljivo pa je to, da kljub temu, da so bili mučeni in pobiti od partizanov, ti nikoli niso javno tega priznali, so človeka še prištevali k svojim in umorjenega celo dali napisati na svoje spomenike - se razume zakaj-tajiti do konca, sicer se jim je štelo v negativno, saj so bili mnogi kot partizanske žrtve znani med ljudmi, so bili dobri po srcu, naivno patriotski in resnicoljubni -taki komunistom niso ustrezali po nobeni logiki, zato so morali umirati...njihovih grobov ni nikjer...seveda svojci ne vedo, samo šušlja se. Vprašajte se kdaj, kje so partizanske evidence, dnevniki, zapisniki o padlih, ranjenih, obsojenih. Nikjer ničesar, samo selektivno odbrane zadeve, sicer prazni nepopisani listi...
Andrej Muren
Če je nekaj predložila Rusija, je treba večinoma biti proti, saj tega ne počne z dobrimi nameni. Ne vem pa, zakaj bi se bilo treba ukvarjati z bojem proti nacistom 80 let po njihovem propadu. Danes bi se bilo treba bojevati proti podivjani levici.
Kraševka
Andrej Muren, dober predlog ste podali.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.