Železniški delavci po vsej Grčiji začeli enodnevno stavko

Uredništvo

Vir: Pixabay


Po torkovi železniški nesreči, v kateri je umrlo najmanj 43 ljudi, so železniški delavci po vsej Grčiji začeli enodnevno stavko.







"Bolečina se je spremenila v jezo zaradi desetin mrtvih in ranjenih kolegov in sodržavljanov," so v izjavi zapisali v sindikatu delavcev.


Številni v Grčiji vidijo nesrečo kot nekaj, kar je bilo samo vprašanje časa, sindikat pa je okrivil "nespoštovanje" zaporednih vlad do grških železnic, ki da je vodilo do tega "tragičnega rezultata".

59-letni vodja postaje v Larissi je bil obtožen uboja iz malomarnosti in naj bi se pred sodiščem pojavil v četrtek. Zanikal je kakršno koli napačno dejanje in za nesrečo okrivil tehnično napako.


"Železniško omrežje je bilo videti problematično, z izčrpanim in slabo plačanim osebjem," je za tiskovno agencijo AFP povedal Nikos Savva, študent medicine s Cipra.







Poveljnik postaje, ki je bil aretiran, ne bi smel plačati cene "za celoten bolan sistem", je dodal.







"To je nedopustna nesreča. To situacijo poznamo že 30 let," pa je za AFP povedal zdravnik iz Larisse Costas Bargiotas.






Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki