Že druga zadolžitev Slovenije letos, skupaj že skoraj poldrugo milijardo evrov

Uredništvo

V drugem nastopu države na trgu letos, se je izkazalo, da se je Slovenija zadolžila za dodatnih 200 milijonov evrov.

Že na začetku januarja je Slovenija izdala za 1,25 milijarde evrov novih 10-letnih trajnostnih obveznic in za 250 milijonov evrov dodatnih obveznic izdaje RS76, ki zapadejo 7. avgusta leta 2045.

Danes pa je tako Slovenija izvedla dodatno izdajo 30-letne obveznice RS85, ki zapade oktobra 2050, v višini 200 milijonov evrov. S tem se je njena skupna nominalna vrednost povečala na 1,85 milijarde evrov, so še sporočili z ministrstva za finance. Slovenija je obveznico RS85 s kuponsko obrestno mero 0,4875 odstotka sicer prvič izdala sredi oktobra 2020, izdaja je takrat dosegla milijardo evrov.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki