Zaradi pomanjkanja snega na smučiščih po Sloveniji ustavljajo naprave

Uredništvo

Vir: Storyblocks
Večina smučišč po državi ima zelo tanko snežno odejo, zato so marsikje ustavili naprave in znižali cene vozovnic, poroča N1. Po dveh sezonah, zaznamovanih z epidemijo covida-19, so smučarski delavci pričakovali običajno sezono. V decembru je nekaj snega zapadlo, nato pa je prišlo 20. decembra do močne otoplitve. Okoli novega leta so, kot vemo, padali tudi temperaturni rekordi.

Z izjemo Kanina, kjer je snežna odeja debela 125 centimetrov, imajo drugod velike težave. Zaradi visokih temperatur se ne morejo zanašati niti na izdelavo umetnega snega, saj se ta ne bi obdržal. V Kranjski Gori delujeta dve od petih žičnic, na Rogli ena od dveh žičnic in osem od enajstih vlečnic, na Krvavcu dve od sedmih žičnic, na Pohorju pa 14 od 20 naprav, še poroča N1.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki