Za okrepitev nemške vojske ni bil porabljen niti evro
Eva Högl, parlamentarna komisarka za oborožene sile, je dejala, da ni bil porabljen "niti evro" od sklada v višini 100 milijard evrov (88 milijard funtov; 107 milijard dolarjev), ki so ga odobrili poslanci. Vojska ima še manj, kot je imela pred napadom Rusije, je dodala.
Zaradi invazije na Ukrajino je Nemčija napovedala močno povečanje vojaških izdatkov, kar je velik premik v njeni politiki. Nova politika je vključevala zavezo Natovemu cilju izdatkov v višini 2 % BDP za obrambo, pa tudi poseben sklad v vrednosti 100 milijard evrov.
Zaradi invazije na Ukrajino je Nemčija napovedala močno povečanje vojaških izdatkov, kar je velik premik v njeni politiki. Nova politika je vključevala zavezo Natovemu cilju izdatkov v višini 2 % BDP za obrambo, pa tudi poseben sklad v vrednosti 100 milijard evrov.
Več kot leto kasneje je gospa Högl, socialdemokratka, tako kot kancler Olaf Scholz, dejala: "Na žalost moram ugotoviti, da leta 2022 ni bil porabljen niti en evro ali cent tega posebnega sklada."
Ob predstavitvi letnega poročila kolegom poslancem je dejala, da imajo oborožene sile "vsega premalo – še manj od 24. februarja 2022", pri čemer se je sklicevala na dan ruske invazije.
Dodala je, da so bile vojašnice "bedne", nekatere pa nimajo "delujočih stranišč, čistih prh ... notranjih športnih objektov, vojaških kuhinj, oskrbovalnih objektov, skladišč streliva in orožarn".
Povezani članki
Zadnje objave
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
Andrej Muren
Imajo pač Nemci levičarsko vladi, ki veliko obljublja, naredi malo. Pri nas je podobno, samo še huje, ali kdo ve, kaj so levaki koristnega naredili po letu 1990, čeprav so vladali večino tega obdobja? Vse kar je bilo narejeno, so naredile desne vlade, začenši z DEMOS-ovo.
rasputin
Nemčija/EU je ameriška kolonija. Ne rabi svoje vojske. EU je pod ameriškim vojaškim dežnikom in pod ameriško komando.
Hribarjev Rafko
Rajši pod Ameriško, kot pod stalinistično...
rasputin
Kaj pa pod nobeno komado? Aja, hlapci, za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni ..., je nekoč zapisal Cankar.
Peter Klepec
Ne vse verjet. Samo poglejte kaj Reinmetall dela. Je pa res, da je sele zacetek.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.