Vlada popustila: Med člane strateškega sveta za prehrano po novem tudi predstavniki biotehniške fakultete

Uredništvo

Po hudih kritikah, da premier Robert Golob v strateški svet za prehrano ni vključil niti enega strokovnjaka z medicinske in biotehniške fakultete, so na vladi dopolnili seznam članov.


Članov strateškega sveta za prehrano je po novem 19, med njimi pa so po novem tudi strokovnjaki z biotehniške, medicinske in tudi družboslovne smeri. Svet vodi Nataša Fidler Mis, živilska tehnologinja in doktorica znanosti s tega področja, v svetu pa je še Veronika Cukrov, pravnica. Med člani so še Tanja Kamin s FDV, profesorica in vodja raziskovalnega Centra za socialno psihologijo, Boštjan Jakše, ki je s področja prehrane doktoriral na Biotehniški fakulteti, farmacevt Samo Kreft in Nika Tavčar z Umanotere, Slovenske fundacije za trajnostni razvoj.

Članica strateškega sveta je tudi Andreja Vezovnik s FDV, s Katedre za medijske in komunikacijske študije, pa tudi zdravnik in strokovni direktor NIJZ Ivan Eržen, raziskovalec na Biotehniški fakulteti Jakob Leskovec, agrarni ekonomist in predavatelj na Biotehniški fakulteti Aleš Kuhar, specialist kardiologije v UKC Ljubljana Zlatko Fras, Mojca Dolinar, klimatologinja, direktorica Urada za meteorologijo, hidrologijo in oceanografijo, Lilijana Mahne s kmetije Mahne, ki je promotorka lokalne samooskrbe ter 6 predstavnikov ministrstev.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki