V poplavah prizadeta gospodinjstva bodo za elektriko plačevala manj
"Odjemalcem na prizadetih območjih bomo od začetka avgusta do konca leta ceno elektrike znižali na evro za megavatno uro," je na novinarski konferenci o ukrepih pri dobavi električne energije za pomoč prebivalcem na poplavljenih območjih dejal minister za okolje, podnebje in energijo Bojan Kumer.
Po grobi oceni gre za štiri do sedem tisoč gospodinjstev. Natančen seznam prizadetih odjemalcev je še v pripravi, kot je dejal minister, pa se iz podatkov o porabi lahko vidi, kdo je utrpel poplave. “V dneh po poplavah je bil odjem manjši, števci poplavljeni,” je dejal, potem pa se je poraba povečala zaradi potreb za sanacijo.
Mesečni računi prizadetih odjemalcev bodo nižji za približno 60 odstotkov, strošek prevzemajo trgovci.
Po grobi oceni gre za štiri do sedem tisoč gospodinjstev. Natančen seznam prizadetih odjemalcev je še v pripravi, kot je dejal minister, pa se iz podatkov o porabi lahko vidi, kdo je utrpel poplave. “V dneh po poplavah je bil odjem manjši, števci poplavljeni,” je dejal, potem pa se je poraba povečala zaradi potreb za sanacijo.
Mesečni računi prizadetih odjemalcev bodo nižji za približno 60 odstotkov, strošek prevzemajo trgovci.
Povezani članki
Zadnje objave
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Kaj pa vem
Sušenje prostorov z elektriko je zelo drago, zato bo ta pocenitev prišla kar prav. Račun bo na koncu isti kot pred poplavami, tako da distribucijska podjetja ne izgubijo nič. Pravičništvo ni ravno na mestu. Ljudje so zdaj nastanjeni pri prijateljih in sorodnikih. Tudi s tem so stroški. Več se uporablja razne gospodinjske stroje, prej pride do okvar. Po mojem mnenju tam, kjer se da preveč poudarka temu, da bi bilo vse pravično, je nazadnje še manj pravično.
maligur4
Najbolj se bo poznalo tistim, ki si ostali brez hiše. Prišparali bodo ogromno. Morda bi več prišparali če bi jim podarili sveče. Na vsakem koraku se delajo norca iz ljudi, če pa ti tega ne opazijo, prav jim je.
Negramotni
Enakopravnost???
Zdaj bomo pa mi, ki imamo hiše izven poplavnega območja plačevali elektriko po ceniku. Onim ki so si gradili hiše in druge objekte ob rekah, v poplavnem območju, bo pa zdaj oproščena oziroma znižana cena za elektriko. Banda Golobova in njihovi vazali. Vsi smo imeli svobodno izbiro mesta za gradnjo hiše. (Mene lahko tudi plaz odnese, ampak to je moj rizik.)
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.