Svetovno prvenstvo v Planici uradno odprto

Uredništvo

Nordijski center Planica Facebook profil
V Kranjski Gori so slovesno odprli svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah, ki ga gosti Planica. Boji za medalje bodo potekali do 5. marca. Prireditelji pričakujejo, da bo SP v Planici pritegnil od 150 do 200 tisoč obiskovalcev.

43. svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju je na skrajni severozahod države pripeljalo kar 2000 športnikov in članov spremljevalnih ekip iz 66 različnih držav, zaradi česar je Planica 2023 najmnožičnejši vrhunski športni dogodek v Sloveniji.

Med 130 nastopajočimi na odprtju SP-ja so bili tudi skupina Laibach, Ansambel Saša Avsenika in DJ Umek, ob čigar ritmih je potekal mimohod nosilcev zastav vseh 66 sodelujočih reprezentanc. Slovensko je vihtel Peter Prevc.

Skupina Laibach je za slovesnost odprtja SP pripravila skladbo, ki temelji na stari slovenski pesmi Oj, Triglav, moj dom. K sodelovanju so povabili še številne druge znane glasbenike, pevko Severo Gjurin, pevca skupine Siddharta Tomija Megliča, citrarko Ireno Anžič, tolkalko Petro Vidmar, člane Zbora Slovenske filharmonije in pihalno-trobilsko sekcijo Simfoničnega orkestra RTV Slovenije.

Ansambel Saša Avsenika, vnuka legendarnega Slavka Avsenika, je zaigral slovenske klasične melodije, skladbi Slovenija, od kod lepote tvoje in Na Golici, manjkala pa ni niti Planica, Planica. Na odru je bil tudi zborček Glasbene šole Bučar.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki