Svetovno prvenstvo v Planici uradno odprto
V Kranjski Gori so slovesno odprli svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah, ki ga gosti Planica. Boji za medalje bodo potekali do 5. marca. Prireditelji pričakujejo, da bo SP v Planici pritegnil od 150 do 200 tisoč obiskovalcev.
43. svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju je na skrajni severozahod države pripeljalo kar 2000 športnikov in članov spremljevalnih ekip iz 66 različnih držav, zaradi česar je Planica 2023 najmnožičnejši vrhunski športni dogodek v Sloveniji.
Med 130 nastopajočimi na odprtju SP-ja so bili tudi skupina Laibach, Ansambel Saša Avsenika in DJ Umek, ob čigar ritmih je potekal mimohod nosilcev zastav vseh 66 sodelujočih reprezentanc. Slovensko je vihtel Peter Prevc.
Skupina Laibach je za slovesnost odprtja SP pripravila skladbo, ki temelji na stari slovenski pesmi Oj, Triglav, moj dom. K sodelovanju so povabili še številne druge znane glasbenike, pevko Severo Gjurin, pevca skupine Siddharta Tomija Megliča, citrarko Ireno Anžič, tolkalko Petro Vidmar, člane Zbora Slovenske filharmonije in pihalno-trobilsko sekcijo Simfoničnega orkestra RTV Slovenije.
Ansambel Saša Avsenika, vnuka legendarnega Slavka Avsenika, je zaigral slovenske klasične melodije, skladbi Slovenija, od kod lepote tvoje in Na Golici, manjkala pa ni niti Planica, Planica. Na odru je bil tudi zborček Glasbene šole Bučar.
43. svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju je na skrajni severozahod države pripeljalo kar 2000 športnikov in članov spremljevalnih ekip iz 66 različnih držav, zaradi česar je Planica 2023 najmnožičnejši vrhunski športni dogodek v Sloveniji.
Med 130 nastopajočimi na odprtju SP-ja so bili tudi skupina Laibach, Ansambel Saša Avsenika in DJ Umek, ob čigar ritmih je potekal mimohod nosilcev zastav vseh 66 sodelujočih reprezentanc. Slovensko je vihtel Peter Prevc.
Skupina Laibach je za slovesnost odprtja SP pripravila skladbo, ki temelji na stari slovenski pesmi Oj, Triglav, moj dom. K sodelovanju so povabili še številne druge znane glasbenike, pevko Severo Gjurin, pevca skupine Siddharta Tomija Megliča, citrarko Ireno Anžič, tolkalko Petro Vidmar, člane Zbora Slovenske filharmonije in pihalno-trobilsko sekcijo Simfoničnega orkestra RTV Slovenije.
Ansambel Saša Avsenika, vnuka legendarnega Slavka Avsenika, je zaigral slovenske klasične melodije, skladbi Slovenija, od kod lepote tvoje in Na Golici, manjkala pa ni niti Planica, Planica. Na odru je bil tudi zborček Glasbene šole Bučar.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.