Strokovnjaki opozarjajo čebelarje: Čebele zaradi toplega vremena izletajo iz panjev in trošijo energijo

Uredništvo

vir: pixabay.com
Čebelarska zveza Slovenije je na svoji spletni strani objavila zapis, v katerem čebelarje opozarja, naj pozorno spremljajo panje. Zaradi tople zime namreč čebele izletajo iz panjev in iščejo hrano, s tem pa porabljajo dragoceno energijo.

"Premile zime za čebele niso dobrodošle, saj ko v zimskih toplejših dnevih čebele zapustijo panje in letajo naokoli in iščejo hrano, trošijo energijo. V naravi ne bodo našle nič, kar pomeni, da bodo porabile veliko energije za iskanje nečesa, kar ne obstaja," so zapisali.

Čebelarjem svetujejo nadzor in spremljanje stanja ter posredovanje ob pomanjkanju hrane. Tisti čebelarji, ki so čebele zazimili z zadostno količino hrane in jih dobro očistili varoj, se nimajo česa bati, pravijo pri Čebelarski zvezi in dodajajo, naj bo zaloga hrane, ki jo ima čebelja družina od jeseni do pomladi, ko se začne vnos novega nektarja, vsaj 15 kilogramov.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki