Slovenska škofovska konferenca praznuje 30. obletnico ustanovitve

Uredništvo

Vir: katoliska-cerkev.si
Slovenska škofovska konferenca praznuje 30. obletnico ustanovitve. Slovesnost so začeli s sveto mašo v ljubljanski stolnici, kjer so se zahvalili za 30 let samostojne SŠK. Nadaljevali pa s predstavitvijo publikacije V službi evangelija in človeka, ki opisuje zgodovino in nastanek samostojne SŠK. Publikacijo je uredil teolog Bogdan Kolar.

30. obletnica po besedah predsednika SŠK in novomeškega škofa Andreja Sajeta pomeni pregled, kaj se je zgodilo v preteklosti, hkrati pa je trenutek zahvale za vse, kar so doživeli, in čas za razmislek, kako načrtovati naprej.

Kolar vrednost knjige vidi v orisanem delu slovenskih škofov v zadnjih skoraj 200 letih, ko so sodelovali na različnih ravneh. Dodal je, da so škofje z lastno škofovsko konferenco dobili možnost, da delujejo samostojno, s tem pa so prevzeli tudi veliko odgovornost.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki