Sindikati javnega sektorja napovedujejo protestni shod za dostojne plače

Uredništvo

Vir: Pixabay
Na današnji novinarski konferenci je pogajalska skupina reprezentativnih sindikatov javnega sektorja napovedala, da se 24. februarja odpravljajo na ulice.

Če vlada ne bo ponudila konkretnih rešitev za odpravo plačnih nesorazmerij, del sindikatov javnega sektorja napoveduje protestni shod za dostojne plače. Od vlade zahtevajo, da pripravi rešitve za ureditev plačne problematike in odpravo plačnih nesorazmerij.

Kot so na današnji novinarski konferenci opozorili v pogajalski skupini reprezentativnih sindikatov javnega sektorja, vlada že dva meseca krši rok, določen za začetek pogajanj o prenovi plačnega sistema in odpravo uravnilovke v spodnji tretjini plačne lestvice. Poudarjajo, da vlada s parcialnimi dogovori vzpostavlja rešitve, ki v temelju spreminjajo plačni sistem in prinašajo neenakopravno obravnavo in nevzdržna plačna razmerja.

Poleg tega zahtevajo dvig najnižjih plač na raven minimalne plače ter ohranitev enotnega sistema plač v javnem sektorju, ki bo temeljil na načelu “enako plačilo za primerljivo delo”.

Zahtevajo še, da vlada o rešitvah, ki predstavljajo temeljna vprašanja plačnega sistema, pridobi soglasje sindikatov javnega sektorja. Prepričani so, da se vlada sindikalnim aktivnostim lahko izogne le tako, da nemudoma predstavi vsebinsko in časovno konkreten način odprave nesorazmerij in plačne uravnilovke.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki