Še en izstop iz Gibanja Svoboda
Nada Pirjevec, svetnica izvoljena na listi Gibanja Svoboda v Ajdovščini, je zaradi vmešavanja stranke v delo na lokalni ravni oziroma prepovedi sodelovanja z županom Tadejem Beočaninom iz vrst SD, izstopila iz stranke, poroča Delo.
»Na željo stranke sem privolila v kandidaturo za županjo in v volilno kampanjo vložila ogromno časa, dela in energije. Po volitvah sva bila oba izvoljena svetnika iz Gibanja Svoboda povabljena k županu na pogovore o sodelovanju v občinskem svetu, za kar mi je volilni štab stranke dal tudi pooblastilo. Pogovori so bili konstruktivni, strinjali smo se, da skupaj lahko naredimo več za našo občino,« je povedala.
Kasneje je svetnico presenetilo sporočilo iz volilnega štaba o preklicu pooblastil. Takšen pristop stranke je označila za nerazumljiv, saj da imajo izvoljeni svetniki reprezentativni mandat in so dolžni ravnati v dobro vseh volivcev.
V Gibanju Svoboda so pojasnili, da so se v Ajdovščini tako odločili zaradi »želje po boljšem zastopanju stranke – tako na lokalni kot na nacionalni ravni«. Izstop svetnice obžalujejo, večina članov Gibanja Svoboda Ajdovščina pa po njihovem mnenju nadaljuje delo v stranki.
»Na željo stranke sem privolila v kandidaturo za županjo in v volilno kampanjo vložila ogromno časa, dela in energije. Po volitvah sva bila oba izvoljena svetnika iz Gibanja Svoboda povabljena k županu na pogovore o sodelovanju v občinskem svetu, za kar mi je volilni štab stranke dal tudi pooblastilo. Pogovori so bili konstruktivni, strinjali smo se, da skupaj lahko naredimo več za našo občino,« je povedala.
Kasneje je svetnico presenetilo sporočilo iz volilnega štaba o preklicu pooblastil. Takšen pristop stranke je označila za nerazumljiv, saj da imajo izvoljeni svetniki reprezentativni mandat in so dolžni ravnati v dobro vseh volivcev.
V Gibanju Svoboda so pojasnili, da so se v Ajdovščini tako odločili zaradi »želje po boljšem zastopanju stranke – tako na lokalni kot na nacionalni ravni«. Izstop svetnice obžalujejo, večina članov Gibanja Svoboda Ajdovščina pa po njihovem mnenju nadaljuje delo v stranki.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
rasputin
Golobu je visoka volilna zmaga stopila v glavo. Popolnoma je pozabil, da je njegova zmaga z ničemer zaslužena in da je instant izdelek medijev, ki jih obvladujejo strici iz ozadja.
Spregledal je, da ima nekje nalepko: Po uporabi odvrži!
Če bo nadaljeval v dosedanjem slogu, bo kmalu to spoznal.
Njegov rok trajanja se krajša.
Madison
Tale golobistični "titanik" se potaplja še mnogo hitreje od šarcističnega.
Prav res me zanima, na katero obalo bodo izplavali SDjevci - če bodo sploh preživeli golobistični brodolom.
Za neokomunistično Levico ni panike, da bo kmalu izpadla iz parlamenta - v Sloveniji se še zmeraj najde dovolj in preveč opranoglavih volivcev, vzgojenih po enoumnih principih proslulega totalitarnega jugorežima, ki zmeraj, kadar volijo, premagajo pamet.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.