Šarec o protestnem shodu gasilcev: Če je moja usoda takšna, da bo fizično z menoj obračunal gasilec, naj pač bo
Obrambni minister Marjan Šarec se je na družbenem omrežju Facebook ostro odzval na protestni shod gasilcev izpred dveh dni, ki tako kot vrsta drugih uslužbencev javnega sektorja zahtevajo višje plače.
Med drugim je zapisal, da s trudom pridobljen velikanski ugled gasilske organizacije v javnosti organizatorjem ne daje pravice misliti, da je primerno čisto vse, česar se spomnijo. "Govorec ob glasnem poku zavpije ‘tooo’, da niti ne govorim o grožnjah drugega ‘vemo, kje živite, pridemo tudi na dom.’ Pa sem prepričan, da ni bilo mišljeno na pivo in pol klobase ter prispevku za koledar. Tako so se nazadnje name drli protestniki proti cepljenju pred dvema letoma, ki so protestirali pred Državnim zborom. Pa me ni strah, naj kar pridejo, saj verjamem, da je človeku vse usojeno vnaprej. Če je moja usoda takšna, da bo fizično z menoj obračunal gasilec, naj pač bo."
Kot pravi, se zaveda, da ni najboljši gasilec v Sloveniji, ima pa močno zavedanje, kaj gasilska organizacija predstavlja. "Je mladim za zgled metati močno pirotehniko v bližini šole? Je zgled zažigati? Je zgled metati predmete proti ministrici?"
Med drugim je zapisal, da s trudom pridobljen velikanski ugled gasilske organizacije v javnosti organizatorjem ne daje pravice misliti, da je primerno čisto vse, česar se spomnijo. "Govorec ob glasnem poku zavpije ‘tooo’, da niti ne govorim o grožnjah drugega ‘vemo, kje živite, pridemo tudi na dom.’ Pa sem prepričan, da ni bilo mišljeno na pivo in pol klobase ter prispevku za koledar. Tako so se nazadnje name drli protestniki proti cepljenju pred dvema letoma, ki so protestirali pred Državnim zborom. Pa me ni strah, naj kar pridejo, saj verjamem, da je človeku vse usojeno vnaprej. Če je moja usoda takšna, da bo fizično z menoj obračunal gasilec, naj pač bo."
Kot pravi, se zaveda, da ni najboljši gasilec v Sloveniji, ima pa močno zavedanje, kaj gasilska organizacija predstavlja. "Je mladim za zgled metati močno pirotehniko v bližini šole? Je zgled zažigati? Je zgled metati predmete proti ministrici?"
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
MEFISTO
Sicer pa Šarec že doslej ni imel veliko stikov z gasilci, razen takrat, ko je za keš, ne da bi plačal davek, s svojimi nebulozami o "babah" zabaval občinstvo na gasilskih veselicah.
Rdečebradi
A ni nič vsebinskega povedati, g. minister? Potem je tudi svetohlinstvo v redu, mar ne?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.