Šarec o protestnem shodu gasilcev: Če je moja usoda takšna, da bo fizično z menoj obračunal gasilec, naj pač bo

Uredništvo

Marjan Šarec (foto: Matija Sušnik, dz-rs.si)
Obrambni minister Marjan Šarec se je na družbenem omrežju Facebook ostro odzval na protestni shod gasilcev izpred dveh dni, ki tako kot vrsta drugih uslužbencev javnega sektorja zahtevajo višje plače.

Med drugim je zapisal, da s trudom pridobljen velikanski ugled gasilske organizacije v javnosti organizatorjem ne daje pravice misliti, da je primerno čisto vse, česar se spomnijo. "Govorec ob glasnem poku zavpije tooo, da niti ne govorim o grožnjah drugega vemo, kje živite, pridemo tudi na dom.Pa sem prepričan, da ni bilo mišljeno na pivo in pol klobase ter prispevku za koledar. Tako so se nazadnje name drli protestniki proti cepljenju pred dvema letoma, ki so protestirali pred Državnim zborom. Pa me ni strah, naj kar pridejo, saj verjamem, da je človeku vse usojeno vnaprej. Če je moja usoda takšna, da bo fizično z menoj obračunal gasilec, naj pač bo."

Kot pravi, se zaveda, da ni najboljši gasilec v Sloveniji, ima pa močno zavedanje, kaj gasilska organizacija predstavlja. "Je mladim za zgled metati močno pirotehniko v bližini šole? Je zgled zažigati? Je zgled metati predmete proti ministrici?"
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki