Ruska nafta končno bolj prizadeta zaradi zahodnih sankcij
Rusija je pri svojem izvozu nafte vendarle naletela na nekaj dodatnih ovir. Indijske rafinerije nafte, ki so druge največje stranke Moskve za Kitajsko od invazije na Ukrajino leta 2022 ne bodo več sprejemale tankerjev v lasti državnega Sovcomflot PJSC.
Razlog za to je preveliko tveganje, povezano z zahodnimi sankcijami na Rusijo. ZDA so namreč lani jeseni zaostrile sankcije glede širše flote tankerjev, ki prevažajo rusko surovo nafto. Skupaj lahko poteze pri omejevanju nakupa ruske nafte postopno zmanjšajo ruske prihodke, kar je tudi ključni politični cilj ZDA in njihovih zaveznikov, s tem pa bi lahko preprečili nadaljnjo vojaško agresijo predsednika Vladimirja Putina nad Ukrajino.
Povezani članki
Zadnje objave
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Do izbranega zdravnika le še štiri dni v tednu?
25. 6. 2026 ob 9:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
10 komentarjev
Tehnicol
Rasputin in friderik, vaju plačujejo v rubljih ali bitcoinih? Takšno agitatorstvo gotovo ni zastonj, če pa ja, je pa plod mentalne bolezni.
rasputin
Tehnikol, se ti vidi, da si bil Titov pionirček ali si pa naslednik ideologije, s katero so že otrokom oprali možgane, da jih sploh niso več znali in smeli uporabljati. V Titovih časih so tiste, ki niso trobili v partijski rog, pošiljali na zdravljenje v pshiatrične bolnišnice, če jih niso poslali na Goli otok ali če jih ni kar uzela magla.
Friderik
Ah, dokler bo toliko in toliko milijard motorjev z notranjim izgorevanjem, vse od avtomobilov do letal in ladij, se ni bati, da se bo nafta postarala v kakem skladišču.
marko272
Vsakokrat, ko gremo na črpalko napolnit avto, prispevamo precej evrov za Ukrajinsko in bližnjevzhodne vojne. Pomislite na to, ko točite gorivo.
Friderik
Bom Marko 272. Točil bom točno toliko, kot požre mašina. Nič več. In zraven bom intenzivno razmišljal o.
rasputin
Če indijske rafinerije ne bodo sprejemale nafte iz ruskih tankerjev, bodo morda sprejemale nafto iz ne-ruskih tankerjev.
Bingo! Eureka! Neverjetno, kaj sem pogruntal!
Andrej Muren
To, kar članek navaja, je sicer v redu, vendar se ne veselimo prehitro, kako je Rusija v sicer zasluženih težavah. Ima namreč kar precej podpornikov med avtoritarnimi režimi širom po svetu, obenem pa močno peto (kolaborantsko) kolono v Evropi. Pri tej prednjači Slovenija pred vsemi evropskimi državami. vsaj v nečem smo prvi.
rasputin
Saj ne veš, kaj govoriš. Peta kolona so bili skriti sodelavci nacistične Nemčije, ki so v državah, ki so bile prihodnje tarče nemške vojske, pomagali le-tej z informacijami, ustvarjanjem mrež kolaborantov ipd. Rusija ne verjamem, da ima namen napadati evropske države, še manj verjamem, da ima kolaborante za ta namen. Verjetno si preveč gledal vojaške in vohunske filme, zdaj pa vidiš povsod ruske kolaborante. Jaz vidim v kritikih zahodne politike do Rusije ljudi, ki nočejo vojne z Rusijo, ker je to čista norost.
Peter Klepec
AM, a ne veste, da na tem forumu samo Rasputin in Friderik poznata dejstva. Dokazano, ker so potrjena. Iz Rusije. Vsi drugi nimamo pojma, ker ne gledamo in beremo ruskih in srbskih virov.
rasputin
Peter Klepec, kot ponavadi pišeš bedaste insinuacije. Sam sledim zahodnim virom. Poslušaj prof. Jeffrey Sachsa, prof. Johna Mearsheimerja, upok. polk dr. Douglasa MacGregorja in številne druge Američane, ne le uradno zahodno propagando, ki jo producirajo v Pentagonu in v podobnih "verodostojnih" virih.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.