Putin Ukrajino obtožil 'terorističnega dejanja'
Guverner regije Bryansk je pred tem dejal, da so "saboterji iz Ukrajine" streljali na civilni avtomobil v obmejni vasi Lyubechane in pri tem ubili eno osebo in ranili otroka.
Kijev je rusko trditev odločno zanikal. Domnevni incident ni bil neodvisno preverjen, poroča BBC.
Mykhaylo Podolyak, svetovalec ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega, je tvitnil , da je šlo za "klasično namerno provokacijo". "RF [Rusija] želi prestrašiti svoje ljudi, da bi upravičila napad na drugo državo," je dejal.
The story about ????????sabotage group in RF is a classic deliberate provocation. RF wants to scare its people to justify the attack on another country & the growing poverty after the year of war. The partisan movement in RF is getting stronger & more aggressive. Fear your partisans...
— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) March 2, 2023
Rusija je pred tem poročala o nekaterih ukrajinskih raketnih napadih in napadih z brezpilotnimi letali na ruska obmejna območja, vključno z regijo Bryansk. Vendar ni bilo potrjenih poročil o infiltraciji ukrajinskih kopenskih sil v Rusijo.
Putinov tiskovni predstavnik Dmitrij Peskov je dejal, da "se izvajajo koraki za uničenje teh teroristov". Ruska zvezna varnostna služba (FSB) je sporočila, da se sile FSB in redne enote borijo proti "ukrajinskim nacionalistom", ki so prešli v Rusijo.
11 komentarjev
korosec.france
Putin, katastrofa za Rusijo!
Če Ukrajinci niso uspeli Ivana Groznega nabiti na turški ošiljen kol, potem verjamem, da bodo naredili vse, da bodo tebe - tudi na račun Lenina in Stalina!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Slava Ukrajini!
Sveti JOZAFAT, zavetnik Ukrajine in vsega Vzhoda, odlično opravljeno delo, samo nadaljuj!
Molimo vsaj sem in tja,ampak kar gre!
Bogu Očetu Te hvalimo sproti, tako, da ga komot prosiš še naprej, kajti gre še kako za nas
noetove potomce!
rasputin
Moderator, kaj moderirate, če dovolite tako gnusne izpade, ki pozivajo k nasilju?
rasputin
Kakašnna hinavščina, najprej mi groziš z nabijanjem na kol, potem pa govoriš o molitvi. Tvoj gospodar je satan!
Andrej Muren
Kako gre že tista basen o volku in jagnjetu, katerega ob potoku višje stoječi volk obtožuje kaljenja vode?
Ali je Putin povedal, zakaj ruski vojaki na ukrajinskih tleh množično ubijajo civiliste, tudi otroke?
Zares je Putin vreden prijateljstva z našim Kučanom.
rasputin
Ali so Američani povedali, zakaj so napadli celo vrsto držav? Samo v Iraku so ubili okrog milijon ljudi, od tega najmanj 200 tisoč otrok. Ali je Zelenski povedal, zakaj Kijev izvaja genocid na rusko manjšino, ki je hujši od tega, kar je počel Milošević nad Kosovarji?
Tehnicol
Daj se odloči že enkrat kolikšna je cifra. Enkrat je 500.000, zdaj 200.000, koliko je torej? Ali pa gre morda za umazano Sadamovo propagando? Zaradi katerega je mimogrede umrlo milijon Iračanov, med njimi gotovo tudi veliko otrok. Tvoje zgražanje ne pije vode, in tudi v Donbassu se ni izvajal noben genocid, pač pa so odpadniki izdatno podprti z ruske strani začeli oborožen odpor, seveda so potem v umirali na eni in drugi strani.
rasputin
Tehnikol, ocene so, da je v iraški vojni umrlo najmanj 200 tisoč otrok. Morda imaš prav s številko 500 tisoč ... Po moje to nima nič opraviti s Sadamovo propagando, ker so številke o žrtvah iraške vojne prišle na plano po njegovi smrti. Sicer pa, kje in kdaj si še videl kakšno Sadamovo propagando? Podcenjuješ zahodno cenzuro in zahodno propagando. Najprej so bile genocidne represalije nad rusko manjšino, tem pa je sledil upor separatistov. Seveda, žrtev je vedno kriva, če se upre svojemu tiranu in rablju, kajne? Kaj je to drugega kot genocid, če prepoveš jezik in kulturo manjšine in jo 8 let obstreljuješ s topovi, zaradi česar je umrlo najmanj 13 tisoč ljudi, od tega večina pripadnikov ruske manjšine, ca 2-3 milijone pa se jih je moralo izseliti. Donbas je imel pred izbruhom državljanske vojne okro 6,5 milijona ljudi, zdaj jih ima samo še okrog 3,5 milijona.
Tehnicol
''Najprej so bile genocidne represalije nad rusko manjšino, tem pa je sledil upor separatistov.'' V resnici je bilo ravno nasprotno. Separtisti so začeli prvi z uporom, potem je sledilo vse ostalo. V resnici Rusi izvajajo genocid nad Ukrajincih, saj jih Putin ne priznava za samostojen narod kar je jasno pojasnil nekaj dni pred napadom. Za njega so to neki ''Malorusi'' medtem ko je on kao ''Velikirus''. Absurdno. ''Donbas je imel pred izbruhom državljanske vojne okro 6,5 milijona ljudi, zdaj jih ima samo še okrog 3,5 milijona.'' Po koncu ruske eskapade verjetno še veliko manj, pa ne zaradi Ukrajincev, ampak ker barbarski RuZi uničujejo vse pred sabo, tega seveda nisi zmožen obsoditi kar je žalostno in sprevrženo.
rasputin
Tehnikol, obračaš stvari na glavo. Tudi, ko so Srbi maltretirali Kosovarje, so bili jugoslovanski mediji polni poročil, da Kosovarji maltretirajo Srbe. Tehnikol, država mora ščititi vse svoje državljane. Dovolj je dokumentirano, da je država v Ukrajini gledala stran, ko so začele neonacistične škvadre, brigada Azov, Prvi sektor in druge, pobijati rusko prebivalstvo. Logično, da so na smrt obsojeni zagrabili za orožje in se branili. Jacques Baud, pripadnik Nata, in drugi so dovolj nazorno opisali, kaj se je dogajalo v Donbasu. Manjka ti osnovnih informacij in brezrezervno verjameš uradni propagandi, ki cenzurira vse, kar njenim kreatorjem ni po volji. To piše med drugim Baud: "Evromajdan in militarizacija konflikt Majdanska revolucija je bila niz sekvenc z različnimi akterji. Danes poskušajo tisti, ki jih žene sovraštvo do Rusije, ta različna zaporedja združiti v en sam »demokratični zagon« – način za potrditev zločinov, ki so jih zagrešili Ukrajina in njeni neonacisti. Sprva se je prebivalstvo Kijeva, razočarano nad odločitvijo vlade, da odloži podpis pogodbe, zbralo na ulicah. Ni bilo govora o revoluciji ali menjavi oblasti, ampak o preprostem izražanju nezadovoljstva. V nasprotju s trditvami Zahoda je bila Ukrajina glede vprašanja približevanja Evropi globoko razdeljena. Anketa, ki jo je novembra 2013 izvedel Kijevski mednarodni inštitut za sociologijo (KIIS), je pokazala, da je bila razdeljena natanko 50/50 med sporazumom z Evropsko unijo in carinsko unijo z Rusijo. Na jugu in vzhodu države je industrija močno povezana z Rusijo. Ljudje so se bali, da bo sporazum, ki izključuje Rusijo, uničil njihova delovna mesta. To se je zgodilo. Na tej stopnji ni bilo videti, da bi bili Ukrajinci na splošno sovražni do Rusije. Toda razmere so hitro spremenile ZDA, ki so v zakulisju izkoriščale zagon ljudstva in ga instrumentalizirale za zategovanje zanke Rusiji. Leta 2014 sem bil v Natu in sem ukrajinsko krizo opazoval tako rekoč od znotraj. Že na začetku je bilo jasno, da razmere podpihuje Zahod. Videoposnetki kažejo, da so pučiste podpirali oboroženi moški, ki so govorili angleško z ameriškim naglasom. Nemška revija Der Spiegel je omenila prisotnost plačancev iz podjetja Academi (prej Blackwater, zloveščega spomina v Iraku in Afganistanu). Nemška zvezna obveščevalna služba (BND) je očitno obvestila nemško vlado. Obvestil sem svoje diplomatske stike v OVSE, vendar je bilo to kmalu pozabljeno. Telefonski pogovor med Victorio Nuland, takratno pomočnico državnega sekretarja za Evropo in Evrazijo, in Geoffreyjem Pyattom, ameriškim veleposlanikom v Kijevu, ki ga je razkril BBC, kaže, da so Američani sami izbrali člane prihodnje ukrajinske vlade, v nasprotju z Ukrajinci in Evropejci. Ta pogovor, ki je postal slaven zaradi slavnega Nulandinega "F*** the EU!" priča o tem, da je bila Evropska unija v tej aferi le predpražnik. Da bi to revolucijo predstavili kot demokratično, je pravo »roko Zahoda« spretno prikrila namišljena roka Rusije. S trditvijo, da so bili upori v Donbasu in na Krimu posledica ruskega posredovanja, se je prikrilo, da velik del prebivalstva ne odobrava strmoglavljenja vlade, ki je bilo hkrati nezakonito in nelegitimno. Iz istega razloga je bil ultranacionalizem zarotnikov sistematično omalovaževan, prav tako legitimnost trditev rusko govorečih, ki so bili obtoženi, da so agenti Moskve." Najprej se pouči o osnovnih dejstvih, namesto da papagajsko ponavljaš uradno propagando.
rasputin
Nadaljevanje Baudovega članka: "Euromaidan je bil torej priljubljen, a ne demokratičen. Maja 2022 mi je med konferenco v Švici skrajno desni novinar zaklical: "Kar je popularno, je demokratično!" Pravzaprav je navajal načelo populizma, ki je izvor fašizma, ki je navdihnil ukrajinske neonaciste, kot bomo videli kasneje. Dejansko je nekdanji udeleženec dogodkov na Majdanu opozoril, da »ta revolucija odraža vzpon fašizma«. Kot nas spominja L’Obs, revolucija Majdana leta 2014 ni bila nič drugega kot državni udar, ki so ga vodile ZDA ob podpori Evropske unije. Decembra 2014 je George Friedman, predsednik ameriške geopolitične obveščevalne platforme STRATFOR, v intervjuju za rusko revijo Kommersant dejal: Rusija dogodek, ki se je zgodil v začetku letošnjega leta [februarja 2014], opredeljuje kot državni udar, ki so ga organizirale ZDA. In v resnici je bil to najbolj očiten [državni udar] v zgodovini. Za razliko od evropskih opazovalcev je Atlantski svet, ki zelo podpira Nato, hitro ugotovil, da so revolucijo Maidana ugrabili nekateri oligarhi in ultranacionalisti. Ugotavlja, da reforme, ki jih je obljubila Ukrajina, niso bile izvedene in da so se zahodni mediji držali zgolj "črno-bele" naracije brez kakršnega koli kritičnega vpogleda. Tako tisto, kar je Raphaël Glucksmann imenoval »demokratična revolucija«, ni bilo nič drugega kot državni udar, izveden brez kakršne koli pravne podlage, proti vladi, katere izvolitev je OVSE označil za »transparentno in pošteno« in takšno, ki je »ponujala impresivna demonstracija demokracije.« Pozneje je bil demokratično izvoljeni predsednik Janukovič obsojen "veleizdaje", ker je branil ustavni red. Državni udar, s katerim so se končali dogodki Majdana, daleč od tega, da bi bil demokratičen, med ukrajinskim ljudstvom ni bil enoten, niti po svoji vsebini niti po svoji obliki. Nacionalisti so prevzemali regionalne vlade na severu države, medtem ko so na jugu lojalisti poskušali ohraniti ustavni red." https://exit-cuckoos-nest.blogspot.com/2023/02/operation-z-hidden-truth-about-war-in_8.html
rasputin
Nadljevanje Baudovega članka: "Vzpon desničarskega ekstremizma v Ukrajini Od leta 2014 si Zahod prizadeva zmanjšati pomen skrajne desnice v Ukrajini, da bi legitimiziral svojo podporo novemu režimu v Kijevu in boj proti Rusiji. Prikrivajo zločine, storjene od leta 2014 nad prebivalci Donbasa, da bi izpodbijali cilj Vladimirja Putina o »denacifikaciji«. Mediji, novinarji in politiki, ki promovirajo neonacistične in rusofobne ideje, sistematično zavračajo omembo »neonacistov« v ukrajinskem režimu kot rusko propagando. Kot ugotavlja ameriški medij The Hill, ne gre zgolj za rusko propagando." https://exit-cuckoos-nest.blogspot.com/2023/02/operation-z-hidden-truth-about-war-in_8.html Tako strokovnjak in insajder Nata Jacques Baud, človek z moralno integriteto, ki si upa govoriti resnico kljub "višjim" interesom, to je kljub zahodnim militarističnim supremacistom, ki bi si radi podredili ves svet.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.