Protest napovedali še v sindikatu delavcev v zdravstveni negi

Uredništvo

vir: Pixabay
Sindikat delavcev v zdravstveni negi je za 22. februar napovedal protestni shod. Stopnjevanje sindikalnih aktivnosti so v sindikatu napovedali zaradi vladnega nespoštovanja Dogovora o nujnih ukrepih na področju plač v dejavnosti zdravstva in socialnega varstva.

O stopnjevanju aktivnosti so govorili na današnji redni seji. “Zaposleni v zdravstveni negi smo edini, ki se na resornih pogajanjih, zaključenih decembra lani, sploh nismo uspeli uvrstiti na dnevni red pogajanj,” so zapisali v napovedi seje.

Glede na novo določeno višino minimalne plače so številna delovna mesta v zdravstveni negi s V. stopnjo izobrazbe pod ali v višini minimalne plače, medtem ko je pri bolničarjih – negovalcih položaj še skrajnejši. V sindikatu vztrajajo na zahtevi, da mora biti delo plačano več, kot je višina minimalne plače
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki