Pred stavko še ministrov sestanek s Fidesom?
Z ministrstva za zdravje, ki ga vodi Danijel Bešič Loredan, so vodji pogajalske skupine sindikata Fides Gregorju Zemljiču poslali vabilo na sestanek pred opozorilno stavko, ki bo potekala v sredo. Ali bo Zemljič vabilo sprejel, zaenkrat ni znano.
V Fidesu sicer zaenkrat pravijo, da vabila niti niso še prejeli. Prejeli niso niti pogajanj oziroma s strani ministra že napovedano mediacijo. Če pa vabilo bodo prejeli, se bodo sestanka definitivno udeležili, so še povedali v sindikatu.
Zdravniki so enodnevno opozorilno stavko, ki jo nameravajo izpeljati v sredo, napovedali zaradi nezadovoljstva z nedavnim dvigom zdravniških plač, ki naj bi ustvarjal dodatna nesorazmerja, in odnosom ministra. Na vladni strani medtem menijo, da Fides s stavko krši oktobra sklenjeni stavkovni sporazum.
V Fidesu sicer zaenkrat pravijo, da vabila niti niso še prejeli. Prejeli niso niti pogajanj oziroma s strani ministra že napovedano mediacijo. Če pa vabilo bodo prejeli, se bodo sestanka definitivno udeležili, so še povedali v sindikatu.
Zdravniki so enodnevno opozorilno stavko, ki jo nameravajo izpeljati v sredo, napovedali zaradi nezadovoljstva z nedavnim dvigom zdravniških plač, ki naj bi ustvarjal dodatna nesorazmerja, in odnosom ministra. Na vladni strani medtem menijo, da Fides s stavko krši oktobra sklenjeni stavkovni sporazum.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
Zdravniki so enodnevno opozorilno stavko, ki jo nameravajo izpeljati v sredo, napovedali zaradi nezadovoljstva z nedavnim dvigom zdravniških plač, ki naj bi ustvarjal dodatna nesorazmerja,
***
Mladi zdravniki so dobili procentualno višjo povišico kot po stažu starejši zdravniki. Stavkali naj bi vsi. Ali to pomeni, da se tudi mladi zdravniki strinjajo, da se plače povišajo vsem za enak odstotek?
Če drži, da so mladi zdravniki podplačani, potem bi z višjo povišico mladim zdravnikom odpravili nesorazmerje med plačami mlajših in starejših zdravnikov. Z enakim odstotkom povišice bi se sedanja nesorazmerja ohranila. Zdaj pa zdravniški sindikat Fides trdi, da bi se zaradi odstotkovno višje povišice za mlajše zdravnike ustvarila dodatna nesorazmerja.
Kdo se tu norčuje iz sebe in iz javnosti?!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.