Poslavlja se ameriški predsednik, ki ga je nasledil Ronald Reagan
V devetindevetdesetem letu življenja je v paliativno oskrbo bil sprejet bivši ameriški predsednik Jimmy Carter. Najstarejši bivši predsednik ZDA je preživel dva svoja naslednika. Danes je izven domovine napram ostalim predsednikom precej pozabljen, saj je po enem mandatu močno izgubil proti legendarnemu Ronaldu Reaganu, poznavalci pa ga običajno ocenjujejo kot podpovprečnega predsednika v ameriški zgodovini.
Njegov mandat so zaznamovali Sporazum iz Camp Davida, pogajanja o omejitvi strateškega orožja, sovjetska invazija na Irak in bojkot ZDA olimpijskih iger v Moskvi. V dobro mu vsesplošno priznavajo prizadevanja za človekove pravice, k čemur je stremel tudi pred in po mandatu, leta 2002 pa mu je to prineslo tudi Nobelovo nagrado za mir. Bil je tudi zadnji predsednik do aktualnega Joeja Bidna, ki je bil redno prakticirajoči kristjan.
Njegov mandat so zaznamovali Sporazum iz Camp Davida, pogajanja o omejitvi strateškega orožja, sovjetska invazija na Irak in bojkot ZDA olimpijskih iger v Moskvi. V dobro mu vsesplošno priznavajo prizadevanja za človekove pravice, k čemur je stremel tudi pred in po mandatu, leta 2002 pa mu je to prineslo tudi Nobelovo nagrado za mir. Bil je tudi zadnji predsednik do aktualnega Joeja Bidna, ki je bil redno prakticirajoči kristjan.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Jožef
"Njegov mandat so zaznamovali Sporazum iz Camp Davida, pogajanja o omejitvi strateškega orožja, sovjetska invazija na Irak in bojkot ZDA olimpijskih iger v Moskvi."
Napaka na napako, lapsus na lapsus, površnost na površnost, to je očitno postal portal Domovina.
Kot je že bilo zapisano v predhodno odobrenem komentarju, so Sovjeti napadli Afganistan. Če pa že hočemo govoriti o Američanih, pa je tu (ne)uspešen poskus reševanja talcev na ameriškem veleposlaništvu v Teheranu po iranski revoluciji.
Mimogrede, od kdaj lahko v novico vpletaš osebna mnenja? Pojem "legendaren" v tako novico, menim, ne spada. Druga stvar je osebni komentar, novica pa mora biti zapisana nepristransko.
Ampak, saj je vseeno in itak brez veze, kaj pišemo in si mislimo. Glede na ponavljajoče se napake in zdrse je očitno portalu figo mar za svojo bazo.
Ja, grob sem, ker sem jezen. Jezen in žalosten pa sem, ker se je projekt Domovina, ki je obetal veliko, izrodil v tako skrpucalo, kjer beremo besedila s slogovnimi, slovničnimi, vsebinskimi in drugimi napakami na tedenski ravni.
Pa še to, včasih naj bi portal Domovina bil znan po tem, da je bila še tako majhna novička podpisana z imenom in priimkom. Danes vedno več vsebin skriva pod "Uredništvo", potem pa G. Čakš piše o nas bralcih, kakšni smo glasna manjšina, ki odpoveduje naročnino...
Ker dovoli, da se objavljajo taka skrpucala in ker dovoli, da se pod tako novico podpisuje celotno uredništvo, je njegova odgovornost tako objektivna kot subjektivna.
Ni treba, da komentar odobrite, lahko ga jemljete kot pismo bralca uredništvu, v bazi pa pod mojim vzdevkom in pripojenim enaslovom najdete tudi druge moje pritožbe in pripombe k člankom. Če pa se boste potrudili odgovoriti na vse, pa bom pozitivno presenečen.
rasputin
sovjetska invazija na Irak
***
Te mislim, da ni bilo. So pa Američani dvakrat napadli Irak. Prvič upravičeno, ker so osvobodili Kuvajt, ki ga je zasedel Irak. Sovjeti so napadli Afganistan in se klavrno umaknili, kot Američani pred kratkim.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.