Polovica Argentine po električnem mrku ostala brez električne energije

Uredništvo

Vir: pixabay.com
Zaradi požara, ki je prizadel električno omrežje, je polovica Argentine včeraj popoldne ostala brez električne energije.

Po navedbah Reutersa so v času vročinskega vala bili brez elektrike prebivalci predelov prestolnice Buenos Aires ter regij v notranjosti Argentine: Santa Fe, Neuquen, Córdoba in Mendoza. Sprva je zagorelo na prostem, ogenj pa je zajel tudi ključne daljnovode na priobalnem območju, zaustavili  so tudi obratovanje jedrske elektrarne.

Temperature ponekod po državi trenutno vztrajajo nad 35 stopinj Celzija, zaradi česar je tudi povpraševanje po električni energiji povečano. Ko je elektrike v sredo zmanjkalo, so zato zaprli nekatere poslovalnice in prekinili pouk, po besedah argentinskega La Naciona pa je prišlo tudi do “kolapsa” transporta in ustavljenih tovarniških obratov.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki