Policija po protestu gasilcev že preiskuje organizatorja in udeležence

Uredništvo

Foto: Nebojša Tejić, STA
Policija po februarskem protestu gasilcev že preiskuje organizatorja in udeležence. Na Policijski upravi Ljubljana so za N1 potrdili, da vodijo več prekrškovnih postopkov.

Na PU Ljubljana so tudi povedali, da je bil shod prijavljen, zaznali pa so sum kršitve zakona o javnem zbiranju. Policija preiskuje, ali je organizator izvedel shod v nasprotju z napovedanim programom. Poleg tega vodi prekrškovne postopke zoper posameznike, ki so na shod prinašali predmete ali snovi, ki jih na shod ni dovoljeno prinašati, so povedali za N1.

Na shodu je bila med drugim uporabljena pirotehnika, nekaj naj bi je zmetali tudi proti ministrici za javno upravo Sanji Ajanović Hovnik med njenim nagovorim protestnikom, zaradi česar je morala predčasno zapustiti mesto protesta.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki