Po Evropski komisiji še Bela hiša ukazala uslužbencem, naj odstranijo TikTok iz mobilnih naprav

Uredništvo

Vir: Pixabay
Bela hiša je uslužbencem vladnih zveznih agencij naložila, da v 30 dneh s službenih naprav odstranijo aplikacijo TikTok v lasti kitajskega podjetja. Postavljeni rok je v skladu s prepovedjo uporabo aplikacije, ki jo je nedavno sprejel kongres.

TikTok, ki je v lasti kitajskega tehnološkega velikana ByteDance, je v zadnjem času postal politična tarča zaradi pomislekov nekaterih držav, da se podatki uporabnikov aplikacije uporabljajo za vohunjenje s strani kitajskih oblasti.

Podobno odločitev sta prejšnji teden napovedala Evropska komisija in Generalni sekretariat Sveta, ki nudi podporo pri delu Sveta EU in Evropskega sveta. V ponedeljek je prepoved uporabe aplikacije na vladnih telefonih in drugih napravah sprejela še kanadska vlada.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki